Ujeścisko: W czerwcu pchli targ i wymiana książek. A później... będzie biblioteka

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-06-02 18:39:00

11 czerwca na Ujeścisku już po raz drugi startuje pchli targ. Tym razem będzie on połączony z wymianą książek. Jest szansa, że niedługo w tej dzielnicy wystartuje upragniona przez wielu biblioteka.

Będzie można tutaj wymienić się ubraniami, zabawkami, filmami, czy grami – na Ujeścisku rusza kolejny pchli targ. Organizuje go Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko, znane chociażby z tego, że od ponad roku jego członkowie (Katarzyna Wasilewska i Mirosław Pająkowski) szczególnie mocno zabiegają o budowę biblioteki w tej części Gdańska.

Impreza wystartuje 11 czerwca (sobota) o godzinie 11 i potrwa do godziny 14. Miejsce targu: rejon stawu przy ulicy Jeleniogórskiej, tuż obok Szkoły Podstawowej nr 12.

Tę wspomnianą wyżej miłość do słowa pisanego widać także przy organizowanym właśnie pchlim targu. Na imprezie będzie można wymienić się książkami.

- Każdy kto przyniesie książki na wymianę będzie mógł wybrać z tych, które przynieśli inni mieszkańcy, znaleźć tytuły, których jeszcze nie zna – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia. - Każdy kto przyniesie książki weźmie udział w loterii fantowej. Losowanie nagród odbędzie się w ten sam dzień, o godzinie 13 – dodają.

A propos książek, już niedługo Ujeścisko najprawdopodobniej doczeka się swojej biblioteki.

- Mamy nadzieję że ruszymy z tymczasową siedzibą już w wakacje. Zgodnie z tym, co ustalone zostało na naszym spotkaniu z urzędnikami – mówią reprezentanci Stowarzyszenia.

ZOBACZ TAKŻE: Biblioteka na Ujeścisku dostaje 10 tysięcy złotych. Będziecie wypożyczać książki?

A biblioteka ma znaleźć się w pomieszczeniu kontenerowym, które ustawione zostanie w okolicy Szkoły Podstawowej nr 12. - Oprócz możliwości wymiany książek, chcemy by było to także miejsce spotkań, dyskusji i warsztatów - komentują reprezentanci Stowarzyszenia Nasze Ujeścisko.