W tym roku ruszy remont Raduńskiej. To jednak jeszcze nie koniec

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-06-04 07:23:00

W tym roku wystartuje remont ulicy Raduńskiej, ale inaczej niż planowano, drogowcy podzielą pracę na dwa etapy. Ten ostatni będzie toczył się w 2017 roku.

W ostatnich latach kolejne fragmenty ulicy Raduńskiej doczekały się remontu. Rozpoczęło się od skrzyżowania z Małomiejską, a później systematycznie (czasem w tempie 200 metrów na 2 lata) drogowcy posuwali się w kierunku Parku Oruńskiego.

Do tego zieleńca remont jeszcze nie dotarł, póki co prace skończyły się w rejonie ulicy Szafirowej.

Miasto zapewniało, że w tym roku remont Raduńskiej nareszcie się zakończy, a nowa nawierzchnia bitumiczna zostanie położona aż do okolicy wejścia do Parku Oruńskiego.

Niestety, tak się nie stanie.

- W roku bieżącym planowana jest poprawa stanu technicznego ulicy Raduńskiej. Będzie to etap pierwszy - na odcinku od ul. Szafirowej do Potoku Oruńskiego – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Dlaczego drogowcy zatrzymają się akurat w tym miejscu?

- Ze względu na konieczność przebudowy wodociągu na odcinku od Potoku Oruńskiego do ul. Nowiny, etap drugi planowany jest do realizacji w roku 2017 – odpowiada Zakrzacka.

Podsumowując, remont Raduńskiej na odcinku od Szafirowej do Potoku Oruńskiego rozpocznie się w trzecim kwartale 2016 roku. Zakończy się w grudniu.

Z kolei w przyszłym roku, według zapewnień urzędników, ruszy ostatni etap remontu Raduńskiej – od Potoku Oruńskiego do ulicy Nowiny.