Festyn Sąsiedzki na Gościnnej [ZDJĘCIA]. Rekordowa frekwencja, wspaniała zabawa, szczytne cele

Autor: redakcja, Data publikacji: 2016-07-11 18:31:00

To był wielki sukces – w piątkowym festynie sąsiedzkim, który miał miejsce na ulicy Gościnnej wzięło udział ponad 200 osób. Było wiele atrakcji, ale przy okazji dobrej zabawy, udało się również zebrać pieniądze na półkolonie dla młodych oruniaków.

Takich tłumów na festynie sąsiedzkim przy ulicy Gościnnej jeszcze nie było. W tym roku zabawa przy Gościnnej Przystani była organizowana po raz piąty i w zeszły piątek padł tutaj rekord frekwencji. Ponad dwieście osób bawiło się na imprezie, którą organizowali wychowawcy z Gościnnej Przystani.

Były dmuchańce, strzelanie z łuku, darty, siłowanie na ręke, malowanie twarzy, wspólne puszczanie baniek i nauka zumby. Impreza była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu oruniaków. Pomagały świetliczaki i wychowawcy z Gościnnej Przystani, mamy z oruńskiego klubu rodzica, lokalni radni dzielnicy.

Przy okazji dobrej zabawy, udało się również zebrać pieniądze na półkolonie dla młodych oruniaków. - Sprzedawaliśmy lemoniadę, ciasto, była loteria. W sumie zebraliśmy około tysiąca złotych – mówią nam wychowawcy z Gościnnej Przystani.

Pieniądze zostaną przeznaczone na dwa cele. Po pierwsze: świetliczaki z Gościnnej Przystani pojadą na półkolonie. Po drugie: część zebranej w piątek sumy zostanie przeznaczona na dofinansowanie spływu kajakowego dla starszej młodzieży z Oruni.