Park Oruński areną dla żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej. Przyjdź w niedzielę na "lekcje historii pod chmurką"

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-09-07 12:27:00

W najbliższą niedzielę Park Oruński zaroi się od wojskowych – szykuje się tutaj pokaz rekonstrukcji historycznej, w którym żołnierze Armii Krajowej odbiją swoich kolegów z rąk funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Lekcje Historii pod Chmurką”, który miał już swoją odsłonę na Oruni.

Organizatorzy zapowiadają wielką przygodę z historią i patriotyzmem. W najbliższą niedzielę (11 września) w Parku Oruńskim wystartuje druga odsłona projektu: "Lekcje historii pod chmurką, czyli co zrobić aby Święto Niepodległości nie kojarzyło się tylko z dniem wolnym od pracy".

Przypomnijmy, projekt ten w głosowaniu do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego wybrali sami mieszkańcy Oruni, Lipiec i św. Wojciecha. Pod koniec sierpnia w Parku Oruńskim miała miejsce jego pierwsza odsłona – pisaliśmy o tym TUTAJ.

W najbliższą niedzielę, jak informują organizatorzy, ma być jeszcze więcej atrakcji. W Parku Oruńskim będą lekcje historii, gdzie poznamy detale odbudowy Gdańska i szczegóły z życia Żołnierzy Wyklętych.

Gratką będzie też pokaz rekonstrukcji historycznej „odbicia żołnierzy AK z transportu UB”.

Ma być patriotycznie, ale jak zastrzegają pomysłodawcy wydarzenia, nie ma być sztampowo. Będzie więc wspólne grillowanie i odpoczywanie w Parku Oruńskim.

Start wydarzenia: 11 września (niedziela), godzina 14.

Koniec wydarzenia: 11 września (niedziela), godzina 19.