Gdańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania. W sobotę wielka akcja

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-09-15 14:58:00

Takiej akcji w Gdańsku jeszcze nie było - w najbliższą sobotę rusza organizowane przez urzędników "Wielkie sprzątanie". Specjalnie na tę okazję w mieście wyszczególniono ponad 30 stref. Na Oruni, Ujeścisku, Olszynce i Chełmie również zaplanowano takie punkty zbiórki. ZDiZ zaprasza mieszkańców do udziału w sobotnim przedsięwzięciu.

- Okazją do wspólnego zadbania o porządek we wszystkich dzielnicach Gdańska jest obchodzone na całym świecie w najbliższy weekend 16-18 września Wielkie Sprzątanie Świata. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Podaj dalej... drugie życie odpadów" - tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, organizatorzy gdańskiej akcji.

W Gdańsku sprzątanie odbędzie się w sobotę, 17 września w godz. 11 - 14.

- Podczas sobotniego sprzątania dzielnic uczyć będziemy mieszkańców jak segregować odpady - opowiada rzecznik prasowy ZDiZ. - Przygotowane są specjalne informatory dotyczące tego, jak i gdzie wyrzucać poszczególne rodzaje odpadów. Łącznie to nawet dziewięć grup! Wśród nich odpady niebezpieczne, leki, odpady budowlane czy elektrośmieci. Nasi wolontariusze odpowiadać będą na pytania, pomagać w razie wątpliwości. Będą też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Będzie to również doskonała okazja, by zwrócić urzędnikom na zaniedbane miejsca w przestrzenii publicznej. Nasza redakcja dostaje zgłoszenia od mieszkańców o brudnych podwórkach, nieuprzątanych na czas śmieciach, pełnych śmietnikach. I chociaż nie zawsze wina leży po stronie miasta, warto przyjść i zadać konkretne pytania przedstawicielom Zarządu Dróg i Zieleni.

W sobotnią akcję zaangażują się wszystkie dzielnice Gdańska. Na Oruni punktem zbiórki będzie ulica Gościnna (przestrzeń za kuźnią), na Ujeścisku-Łostowicach - ulica Bergiela (zbiornik retencyjny), na Olszynce - ulca Modra (SP nr 59), a na Chełmie - Jar Wilanowski.