Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-11-11 12:35:00
Przetarg na budowę basenu na Oruni ogłoszony zostanie na początku 2017 roku. Rok później inwestycja ma być już gotowa.
Budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej ma zakończyć się w okolicach marca i kwietnia 2018 roku. Z wcześniejszych deklaracji urzędników wynikało, że termin ten będzie nieco szybszy. Publicznie padały zapowiedzi, że ta ważna dla oruniaków inwestycja będzie gotowa pod koniec 2017 roku.
Co teraz dzieją się z tym obiecanym przez prezydenta Adamowicza przedsięwzięciem? - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska pozyskała dokumentację projektową dla budowy basenu przy ul. Smoleńskiej i obecnie przygotowuje postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy robót. Przetarg na realizację zadania ogłoszony zostanie na początku 2017 roku – odpowiada nam Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG i potwierdza, że termin zakończenia robót budowlanych przypadnie tutaj na koniec pierwszego kwartału 2018 roku.
Nowy basen ma powstać na ulicy Smoleńskiej, przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. Budynek basenu ma zostać podzielony na dwa poziomy. Na niskim parterze zaprojektowano część socjalną, na piętrze – sam basen i szatnie.
Z basenu będzie mogło korzystać jednocześnie nie więcej niż 46 osób. - 30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej – precyzują gdańscy urzędnicy.
W budynku znajdować się będzie: hala basenowa z basenem o długości 25vmetrów (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi. Nie zabraknie też szatni, pryszniców, pomieszczeń technicznych i biurowych. Budynek basenu będzie połączony z pobliską szkołą specjalnym łącznikiem.
- Główną część budynku stanowić będzie wysoki cokół ceglany od strony północnej i południowej - kolorystycznie nawiązujący się do cokołu budynku istniejącego. Opaskę stanowić będzie podświetlona wnęka zamknięta szkłem, zlicowana z pozostałą częścią fasady. Materiałem elewacyjnym będzie cegła oraz białe płyty włókno-cementowe – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje całą inwestycję.