Podstawówka ze Świętego Wojciecha najlepsza w ogólnopolskim konkursie. "Mamy 1000 książek do biblioteki!"

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-11-24 06:52:00

To wielki sukces małej szkoły - podstawówka ze Świętego Wojciecha w ogólnopolskim konkursie pokonała blisko 300 szkół i zajęła pierwsze miejsce. Nagrodą było tutaj 1000 książek do szkolnej biblioteki.

O konkursie i wielkiej mobilizacji nauczycieli, uczniów i ich rodziców pisaliśmy TUTAJ.

Ogólnopolska akcja Empiku ruszyła 1 września, a od 6 października można było już głosować na zgłoszone do konkursu szkoły. Wśród nich BYŁO kilka placówek z Gdańska, w tym Szkoła Podstawowa nr 40 ze Świętego Wojciecha. W akcji tej 10 szkół, które zdobyły najwięcej głosów, zyskało po 1000 książek każda.

Pierwsze miejsce zajęła tutaj szkoła ze Świętego Wojciecha, która zgromadziła aż 17382 głosów. Wyprzedziła kolejną szkołę o blisko 300 głosów.

"Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za oddane na nas głosy. Mamy 1.000 książek dla biblioteki!!!" - napisano na oficjalnym profilu faceboowym Szkoły Podstawowej nr 40.

Nauczyciele SP nr 40 nie ukrywają, że uzyskanie 1000 książek stanowiłoby potężny zastrzyk woluminów do tutejszej biblioteki szkolnej. Obecnie placówka ma do dyspozycji uczniów około 4 tysięcy książek.

Co ciekawe, szkoła ze Świętego Wojciecha znana jest w Gdańsku z tego, że jej uczniowie lubią czytać. W rozmowach z nami nauczyciele opowiadają o drugim miejscu, które ich placówka zajęła w zeszłorocznym, organizowanym przez Radę Miasta konkursie „Szkoła najlepszych czytelników”.

Według statystyk w jednym semestrze jeden uczeń SP nr 40 wypożyczył tutaj nieco ponad osiem książek.

Co lubią czytać najczęściej dzieciaki ze szkoły w Świętym Wojciechu? Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki fantasy i książki o zwierzętach. W cenie są tutaj serie o detektywach, seria „Zwiadowcy”, czy seria „Zaopiekuj się mną”.