Ruszył przetarg na budowę basenu na Oruni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-02-07 12:23:00

To kolejny etap ważnej dla wielu oruniaków (i nie tylko) inwestycji - miasto ogłosiło właśnie, że rusza przetarg na budowę basenu przy ulicy Smoleńskiej.

Obiekt ma być gotowy do maja 2018. Pływalnia powstanie przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ul Smoleńskiej.

- Basen wybudowany zostanie na podstawie projektu krytej pływalni zrealizowanej przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Budynek basenu będzie służył nie tylko uczniom CKZiU, ale również będzie pełnił funkcję obiektu ogólnodostępnego - zapewniają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Znajdować się w nim będzie basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką. Strefę rekreacyjną stanowić będą atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi. W obiekcie znajdować się będzie także sauna, zespół szatniowy oraz pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i techniczne - informują urzędnicy.

- Ogłoszone dziś postępowanie przebiegać będzie w dwóch etapach. Najpierw zainteresowani składać będą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (mają na to czas do 15 lutego). Następnie DRMG zaprosi do składania ofert pięciu wybranych wykonawców - wyjaśnia rzecznik DRMG.