Wielka dyskusja na temat rewitalizacji Oruni. W poniedziałek nie może zabraknąć mieszkańców!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-02-10 09:11:00

To będzie jedno z najważniejszych spotkań dla Oruni – w najbliższy poniedziałek w szkole przy ulicy Smoleńskiej odbędą się konsultacje, na których miasto opowie o szczegółach planowanej w dzielnicy rewitalizacji. Jeżeli interesujecie się przyszłością Oruni, nie może was zabraknąć podczas tej dyskusji.

O tym, że na Oruni szykuje się rewitalizacja pisaliśmy już wielokrotnie. Dzielnicę czeka poważny zastrzyk gotówki. Ale jak wielki, i co konkretnie zostanie zmienione w dzielnicy? Na te i inne pytania być może poznamy już odpowiedzi w najbliższy poniedziałek (13.2).

Wtedy też o godzinie 17 w szkole na Smoleńskiej (CKZiU nr 2) rozpocznie się spotkanie, na którym miejscy planiści z Biura Rozwoju Gdańska przedstawią projekt Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR).

– Przedstawimy efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu, a właściwie współpracy zespołu z mieszkańcami, czyli projekt GPR. Przede wszystkim jednak przedstawimy to, co może się wydarzyć w najbliższych latach na wskazanych obszarach, czyli proponowane działania inwestycyjne i społeczne, które przyczynią się do poprawy warunków zamieszkania, prowadzenia działalności gospodarczej, a także wizerunku terenów znajdujących się obecnie w złym stanie technicznym, gospodarczym i społecznym – mówi Ewa Pielak z Biura Rozwoju Gdańska.

- Oczywiście na projekty staramy się o uzyskanie dofinansowania ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przed nami przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej, dokumentacji technicznej itp., pierwsze widoczne prace zaczną się nie wcześniej niż 2018 roku – dodaje dyrektor Pielak.

Spotkania planowane w lutym to nie jedyna forma konsultacji, do 2 marca można też składać swoje wnioski i uwagi do Gminnego Programu Rewitalizacji na Oruni . Wypełniony formularz konsultacyjny (dostępny na stronie BIP i brg.gda.pl) można złożyć drogą elektroniczną na adres: rewitalizacja@brg.gda.pl, wysłać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, lub złożyć osobiście w sekretariacie pok. nr 401 (IV piętro), w godzinach 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku.

Rewitalizacją mają zostać objęte takie obszary jak: Orunia, Biskupia Górka ze Starym Chełmem, Dolne Miasto, Stare Przedmieście, Nowy Port.