Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-02-17 14:49:00
Znamy wyniki konkursu dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, gdzie stawką były duże pieniądze na dofinansowanie remontów budynków, ale i na przykład także dopłata do zagospodarowania podwórek. Realizowany w ramach rewitalizacji projekt cieszył się sporym zainteresowaniem, a z pieniędzy skorzysta tutaj 31 oruńskich adresów.
Kilka tygodni temu w ramach rewitalizacji miasto rozpisało konkurs dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ, a nasz artykuł wzbudził furorę wśród zarządców.
Konkurs skierowany do dzielnic, które będą rewitalizowane
Nic dziwnego, bo gra była warta świeczki – można było dostać dofinansowanie nawet w wysokości 180 tysięcy złotych, i przeznaczyć te środki na remonty i modernizacje budynku, czy podwórka.
Konkurs był skierowany do zarządców na czterech, przeznaczonych do rewitalizacji obszarach Gdańska: 1) Biskupia Górka / Stary Chełm, 2) Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście, 3) Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, 4) Orunia.
Na Oruni 31 adresów otrzyma wsparcie finansowe
Jak wynika z uzyskanej dzisiaj od urzędników listy, na Oruni 31 adresów otrzyma dofinansowanie w ramach projektu. Będą to między innymi niektóre budynki na ulicy Przyjemnej, Diamentowej, Rubinowej, Trakcie św. Wojciecha, Żuławskiej, Małomiejskiej, Sandomierskiej i Nowiny.
Wśród inwestycji wyliczyć można między innymi: docieplenia ścian budynków, wymianę stolarki okiennej, remonty elewacji frontowych, remonty klatek schodowych, a także zagoposodarowanie podwórek, między innymi budowę placów zabaw. Pełną listę inwestycji, którą obejmie dofinansowanie projektu znajdziesz TUTAJ.
Niektórzy z zarządców mogą liczyć na kwoty rzędu 20 tysięcy złotych, ale są i przedsięwzięcia, które otrzymają ponad 100 tysięcy złotych wsparcia finansowego.
"W dzisiejszych czasach liczy się każda złotówka"
Wśród wnioskodawców, którzy otrzymają w tym projekcie dofinansowanie do swoich inwestycji, znalazła się też Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Swym zasięgiem obejmuje ona m.in. rejony Raduńskiej, Perłowej, Granitowej, czy Szafirowej. Pięć wniosków GSM o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych zostało zakwalifikowanych.
- To trochę tak na otwarcie łez, bo składaliśmy więcej wniosków. Mimo wszystko jednak w dzisiejszych czasach liczy się każda złotówka, i te dofinansowanie bardzo nam się przyda. Za sprawą projektu, pięć miejsc na terenie naszej spółdzielni doczeka się zagospodarowania terenu, mówimy tu między innymi o placach zabaw. O szczegółach będziemy jednak rozmawiać później – mówi w rozmowie z nami Mirosław Literski, kierownik oruńskich osiedli GSM.
Niektóre z podanych wyżej 31. przedsięwzięć zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku, ale konkurs obejmuje realizację inwestycji nawet do 2023 roku.