Wielki turniej piłkarski na Oruni. Kto chciałby zagrać?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-04-05 16:31:00

Na Oruni szykuje się kolejne święto piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Turniej o puchar im. Mariana Urbana organizuje SALOS. Pierwszy gwizdek usłyszymy już w najbliższą sobotę.

Turniej odbędzie się na hali CKZiU nr 2, szkoły przy ulicy Smoleńskiej. Zawody rozpoczną się 8 kwietnia (sobota) o godzinie 8.

Na boisku zobaczymy dzieci i młodzież z klas podstawowych i gimnazjalnych. Zagrają zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców, ale i młode drużyny, które chciałyby się zapisać i pokazać, na co je stać na boisku.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym turnieju. Emocji na pewno nie zabraknie. Rozdanie nagród odbędzie się również w sobotę, o godzinie 13:30 - mówi Krzysztof Szymanel z Salosu, organizacji, która wspólnie z pariafią Św. Jana Bosko organizuje cały turniej.

Drużyny mogą być maksymalnie ośmiosobowe (na boisku będą grali czterej piłkarze w polu i jeden na bramce). Więcej informacji i zapisy: 609 129 791

Organizatorzy zapraszają też na Mszę Św. w dniu 9 kwietnia o godzini 12:30, a po mszy w jednej z sal będzie miał miejsce drobny poczęstunek.

Marian Urban był wieloletnim działaczem SALOS-u. Opiekował się i trenował młodych piłkarzy. Był także nauczycielem. Na Oruni był znanym społecznikiem.

- Tata miał zawsze doskonały kontakt z młodymi ludźmi. Był osobą naprawdę bardzo lubianą – opowiadał nam jego syn, Rafał Urban, który grał w salezjańskiej lidze piłkarskiej.

- Jak nie było pieniędzy na jakiś wyjazd dla naszych młodzików, to ojciec robił wszystko, aby się one znalazły. Dzwonił do znajomych, szukał sponsorów, naprawdę wiele w ten sposób zdziałał. Zawsze pomagał ludziom najlepiej, jak umiał – mówił Rafał.