Nie wiesz, jak i gdzie zapisać swoje dziecko do przedszkola? Przyjdź i spotkaj się z pracownikami oruńskich placówek

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-04-22 11:03:00

W najbliższy poniedziałek w Gościnnej Przystani odbędzie się otwarte dla wszystkich spotkanie, na którym będzie można poznać szczegółowo ofertę oruńskich przedszkoli. Termin nie jest przypadkowy, bo już za kilka dni w Gdańsku rusza rekrutacja do przedszkoli. - Podczas dyskusji będzie można dowiedzieć się, jak zapisać dziecko do wybranej placówki, jaki jest jest koszt i oczywiście, czy są jeszcze wolne miejsca – mówią nam organizatorzy całego przedsięwzięcia.

Na terenie dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce jest kilka przedszkoli, do których można zapisać swoje dziecko. Problem w tym, że nie wszyscy znają ofertę tych placówek, a informacje często czerpią z drugiej ręki, by nie powiedzieć, że z plotek.

- Pomysł zorganizowania takiego spotkania narodził się podczas dyskusji w gronie Klubu Rodzica, który funkcjonuje w Gościnnej Przystani. Oczywiście poniedziałkowe spotkanie jest otwarte dla wszystkich – mówi Ewa Patyk, inicjatorka całej akcji i przedstawicielka Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

- W programie spotkania zaplanowaliśmy miniwykład, który pokaże, jak zapisać dziecko do przedszkola. Zostaną też zaprezentowane oferty przedszkoli z naszej dzielnicy. I oczywiście będzie można spotkać się z kadrą, mam nadzieję, że wszystkich przedszkoli z Oruni, i zadać im swoje pytania – tłumaczy rozmówczyni portalu MojaOrunia.pl

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek (24 kwietnia) o godzinie 16:30 w Gościnnej Przystani (ul. Gościnna 14).