Plac zabaw na Związkowej będzie miał jutro własne święto. Pomocnicy poszukiwani!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-05-18 07:44:00

Mieszkańcy i członkowie pozarządowych organizacji łączą siły, i wspólnie chcą upiększyć wybudowany niedawno plac zabaw przy ulicy Związkowej. - Kto chciałby nam tutaj pomóc? Startujemy jutro o godzinie 16. Po pracy będzie też okazja na świętowanie przy grillu - zapraszają organizatorzy całej akcji.

W ostatnich latach teren parku przy Związkowej doczekał się kilku ważnych zmian. Powstał tutaj wybieg dla psów, a później plac zabaw i boisko do koszykówki. Skwerek przeciął też chodnik, który prowadzi do położonego tuż obok podziemnego przejścia kolejowego.

To jednak nie koniec zmian, bo jak informują nas urzędnicy, cały teren został wpisany do Gminnego Programu Rewitalizacji (pisaliśmy o tym TUTAJ). W najbliższych miesiącach będą odbywać się społeczne konsultacje na temat ewentualnych przedsięwzięć w tej części Oruni.

Wcześniej, bo już jutro (19 maja) odbędzie się tutaj niewielka impreza, którą organizatorzy nazwali "świętem placu zabaw na Związkowej". Akcja przypomina nieco znany z poprzedniego systemu czyn społeczny, ale jest oczywiście dobrowolna.

Wezmą w niej udział okoliczni mieszkańcy, ale i przedstawiciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej. To właśnie GFIS, a nie miasto, opiekuje się teraz dwoma placami zabaw na Oruni. Mowa o placu przy Związkowej i Gościnnej.

- Wspólnie z mieszkańcami naprawimy płot placu na Związkowej, a także posprzątamy i upiększymy to miejsce - mówi Przemysław Kluz, menadżer Gościnnej Przystani i przedstawiciel GFIS.

- Place na Gościnnej i Związkowej powstały niedawno, a umowa z miastem jest tak skonstruowana, że przez trzy lata to właśnie GFIS dba o te miejsca. Jako organizacja pozarządowa nie mamy na takie działania za wiele środków, dlatego tak ważne jest tutaj zaangażowanie mieszkańców Oruni, którzy na co dzień korzystają z tych placów zabaw.

I dopowiada: - Serdecznie zapraszamy wszystkich na jutrzejsze wydarzenie na Związkowej. Potrzebujemy pomocy, szukamy na przykład ludzi, którzy potrafią spawać.

W ramach jutrzejszej imprezy na Związkowej zaplanowano też sąsiedzkie grillowanie, a także gry i zabawy dla dzieci. Impreza wystartuje o godzinie 16, i potrwa do godziny 20.

W przyszłym tygodniu (nie ma jeszcze dokładnej daty) podobne wydarzenie ma odbyć się na placu zabaw przy ulicy Gościnnej.