Upiększyli plac zabaw na Związkowej, dziś biorą się za plac na Gościnnej. Chcecie pomóc?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-05-23 06:14:00

Było już wspólne upiększania placu zabaw na Związkowej, teraz przyszedł czas na plac zabaw na Gościnnej. Już dzisiaj w centrum Oruni startuje nietypowe wydarzenie.

- Zapraszamy do wspólnego upiększenia placu zabaw i ogrodu przy Gościnnej Przystani. Razem poprawimy płoty, odnowimy sprzęty, posprzątamy, zainstalujemy nowe elementy. Przydadzą się grabie i motyki – zachęcają organizatorzy dzisiejszego wydarzenia, które startuje o godzinie 16 i potrwa do godziny 20.

Organizatorzy (przedstawiciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej) przygotują też strefę zabawy dla najmłodszych, a w planach dzisiaj jest również sąsiedzki grill na ulicy Gościnnej.

Przypomnijmy, placem zabaw na ulicy Gościnnej (tak jak i placem na Związkowej) opiekuje się Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, która ma swoją siedzibę w pobliskim budynku Gościnnej Przystani. -  Place na Gościnnej i Związkowej powstały niedawno, a umowa z miastem jest tak skonstruowana, że przez trzy lata to właśnie GFIS dba o te miejsca. Jako organizacja pozarządowa nie mamy na takie działania za wiele środków, dlatego tak ważne jest tutaj zaangażowanie mieszkańców Oruni, którzy na co dzień korzystają z tych placów zabaw – tłumaczył  Przemysław Kluz, menadżer z Gościnnej Przystani.

W zeszłym tygodniu na placu zabaw na Związkowej odbyła się impreza, którą organizatorzy nazwali "świętem placu zabaw na Związkowej". Mieszkańcy i pracownicy GFIS wspólnie naprawili płot placu, posprzątali i upiększyli to miejsce. A po pracy, było też sąsiedzkie grillowanie.