Jak to jest z tymi implantami stomatologicznymi w Gdańsku?

Autor: GdanskaMamusia, Data publikacji: 2017-06-03 20:40:51

Cześć wszystkim! Jako że ostatnio dość długo borykałam się z decyzją o zrobieniu implantów stomatologicznych u nas w mieście, dzielę się swoimi spostrzeżeniami, może komuś to ułatwi wybory. Zaczynamy!

Implantologia stomatologiczna to bez wątpienia najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Kiedyś implanty zębowe zarezerwowane były wyłącznie dla bardziej majętnych pacjentów, dziś pozwolić sobie na nie mogą nawet osoby o umiarkowanej sytuacji finansowej. Poza ceną zabiegu liczy się także profesjonalizm usług, a moim zdaniem doskonałą kombinację jednego i drugiego znajdą pacjenci w gdańskich gabinetach stomatologicznych.

Wszczepienie implantów zębowych nie jest z jednorazowym zabiegiem, a serią procedur rozłożonych w czasie. Jeśli zatem zdecydujesz się na taki zabieg, zaprzyjaźnisz się z danym gabinetem dentystycznym na dłużej. Dlatego też warto, podobnie jak ja, poświęcić chwilę na wybór naprawdę dobrej placówki - to kwestia pieniędzy, komfortu i twojego zdrowia.


Implanty stomatologiczne w Gdańsku

Mieszkańcy Gdańska i okolic znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji - na terenie Gdańska zlokalizowanych jest wiele doskonałych gabinetów stomatologicznych, z których liczne oferują usługi implantologiczne. Doskonała jakość świadczonych w nich usług wynika z bezpośrednio z obecności w Gdańsku dwóch wybitnych placówek naukowych - Gdańskiej Akademii Medycznej oraz Politechniki Gdańskiej z Laboratorium Biomateriałów. Z jednej strony zapewniona jest zatem doskonale przeszkolona kadra, a z drugiej - stałe udoskonalanie systemów implantologicznych. Znajduje to bezpośrednie odbicie zarówno w doskonałej dostępności gabinetów, jak i wysokiej jakości świadczonych w nich usług.

 

Lokalizacja gabinetów stomatologicznych w Gdańsku

Podobnie jak w każdym większym mieście, także w Gdańsku z największą kumulacją gabinetów dentystycznych spotkamy się w okolicach Śródmieścia i centralnych części miasta: Przymorzu, Jasieniu, Wrzeszczu Dolnym i Górnym czy Chełmie. Z nieco mniejszą liczbą gabinetów spotkają się mieszkańcy dzielnic na obrzeżach miasta.

 

Ile kosztują implanty stomatologiczne w Gdańsku?

Z pewnością każdy pacjent, który zdecyduje się na dość kosztowną procedurę, jaką jest wstawienie implantów zębowych, przede wszystkim szukać będzie gabinetu o bardziej atrakcyjnej ofercie cenowej. W poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty wciąż najlepiej sprawdza się wędrówka od gabinetu do gabinetu i naoczna ocena standardu świadczonych usług.

Jeśli myślisz o implantach zębów, w Gdańsku musisz przygotować się na wydatek rzędu 1900 - 3200 zł za wszczepienie implantu i podobny wydatek na koronę porcelanową. Ogólna tendencja jest taka, że gabinety zlokalizowane w zachodnich dzielnicach świadczą nieco tańsze usługi w porównaniu z tymi z centrum miasta. A ostateczna cena jest wypadkową wielu czynników, m. in. rodzaju implantu i korony czy konieczności odpowiedniego postępowania przed - i pozabiegowego. W podjęciu decyzji o wyborze gabinetu stomatologicznego liczy się nie tylko cena, ale także renoma danego gabinetu. Opinii o danej placówce zaciągnąć możesz u znajomych czy też przeglądając wypowiedzi pacjentów na forach internetowych.

Dla zaintersowanych: źródło i więcej informacji o implantach w Gdańsku.