Rozpoczyna się budowa mostu na Starogardzkiej. Szykują się utrudnienia dla kierowców

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-07-31 06:40:00

Prace w pobliżu Kanału Raduni i Traktu św. Wojciecha rozpoczną się 7 sierpnia. Urzędnicy podali właśnie plan objazdów na czas trwania pierwszego etapu tej inwestycji.

Istniejący obecnie nieopodal Traktu św. Wojciecha i nad Kanałem Raduni mocno już wysłużony most zostanie rozebrany i w jego miejsce powstanie nowy przejazd. Będzie tu obowiązywał ruch dwukierunkowy. Obecna sygnalizacja świetlna zostanie zlikwidowana, a korkujący okolicę ruch wahadłowy odejdzie do lamusa.

Pierwszy etap inwestycji, która ma być gotowa do czerwca przyszłego roku, rozpoczyna się 7 sierpnia.

„W związku z powyższym ulica Nowiny zostanie zamknięta na wysokości skrzyżowania z ulicą Starogardzką. Dojazd do ul. Nowiny odbywać się będzie ul. Trakt Św. Wojciech z wjazdem na ul. Nowiny na wysokości Parku Oruńskiego i ul. Gościnnej. Wyjazd z ulicy Nowiny odbywać się będzie w kierunku Pruszcza Gdańskiego wyjazdem na Trakt Św. Wojciecha na wysokości Parku Oruńskiego.  Wyjazd w kierunku do Centrum poprowadzony zostanie przez ulicę Raduńską do ulicy Małomiejskiej” - czytamy w miejskim komunikacie.

Ta organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca sierpnia tego roku.

Wiadomo też, że na czas gdy stary most zostanie rozebrany, w rejonie inwestycji powstanie tymczasowa kładka dla pieszych.