Piłkarska Liga Salos Cup o puchar Rady Dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce 2017r

Autor: gosc, Data publikacji: 2017-08-09 19:32:00

W lipcu przy szkole CKZiU nr.2 na boisku piłkarskim zaczęliśmy rozgrywki ligowe dla dzieci i młodzieży. Pomimo niesprzyjającej pogody na rozpoczęciu sportowej imprezy wstawiło się ponad 80 zawodników.

Tekst napisał Krzysztof Szymanel, który również wykonał zdjęcia do niniejszego artykułu.

"Piłkarze rywalizowali w dwóch grupach. W jednej grupie bbyły roczniki 2001-2004 zaś w drugiej 2005-2009. Drużyny składały się z pięciu zawodników + bramkarz. Spotkania były rozgrywane "każdy z każdym". O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Za wygrany mecz drużyna otrzymała 3pkt za remis 1pkt. Sędziowie dodatkowo przyznawali punkty Fair Play.

Z rocznika 2001-2004 najlepsza okazała się drużyna FC STRASZYN. Drużyna Fair Play FC ŚMIGŁO - drużyna z Oruni. Z rocznika 2005-2009 drużyna FC JD STYLE - drużyna z Oruni. Puchar Fair Play powędrował do drużyny Pomarańcze Mandarynki którzy reprezentują Św. Wojciech Liga Piłkarska zakończyła się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji.

Proboszcz Parafii Św. Jana Bosko ks. Mariusz Słomiński podkreślał wszystkim uczestnikom a także do nas wszystkich jak piękne i wspaniałe dzieło salezjańskie zostawił nam Św. Jan Bosko który jest patronem dzieci i młodzieży.

Organizatorzy chcieliby podziękować wszystkim uczestnikom i zaprosić mieszkańców Oruni-Św.Wojciecha- Lipiec i okolic na II sezon Ligi który jest rozgrywany w Sierpniu. Więcej informacji na stronie www.salosgdansk.pl www.salosgdansk.pl salosgdansk.pl Zgłoszonych jest 11 drużyn z ogólna frekwencją 100 zawodników. Większości są to zawodnicy z dzielnic Oruni, Św.Wojciecha, Orunia Górna, Wrzeszcz, Chełm a także Pruszcz Gdański Puchary, dyplomy i medale wręczyli wolontariusze a także sponsorzy.

Prezes Zarządu Krzysztof Szymanel który jest głównym organizatorem Ligi Salos Cup Życzył dalszych sukcesów sportowych które będą promowały SALOS w Gdańsku".