Rewitalizacja Oruni. Miejscy planiści rozpoczynają na Gościnnej swoje dyżury

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-08-16 06:51:00

Od dzisiaj w Gościnnej Przystani rusza punkt Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. Przez najbliższych kilka lat miejskich planistów będzie tutaj można spotkać w każdą trzecią środę miesiąca.

W ramach rewitalizacji na Orunię ma trafić ponad 20 mln zł. Z czego zdecydowana większość pieniędzy zostanie przeznaczona na działania inwestycyjne.

Najwięcej prac zaplanowano w rejonie Gościnnej i Dworcowej, ale niektóre przedsięwzięcia dotyczą terenów „za torami”. Całą listę oruńskich inwestycji i więcej szczegółów podawaliśmy TUTAJ.

Rewitalizacja Oruni, którą pomogą sfinansować unijne środki, to długotrwały proces. Prace nad całym dokumentem trwają już od lat, ale pierwsze realne zmiany w dzielnicy zobaczymy najwcześniej w 2018 roku.

Na wszystkie pytania i wątpliwości miejscy planiści odpowiedzą osobiście. I zrobią to na Oruni. - Mieszkańców, którzy chcą poznać ich szczegóły, serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Przez najbliższych kilka lat w każdą trzecią środę miesiąca będziemy dyżurować w Gościnnej Przystani i odpowiadać na wszystkie pytania związane z rewitalizacją – mówi Paweł Tatarczuk z Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska.

Pierwszy dyżur zaplanowano na 16 sierpnia w godzinach 17:00-18:00.