Na Oruni trwa rekrutacja do programu, który pomaga realizować pasje i marzenia

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-09-23 07:14:00

W gdańskim Programie Stypendialnym Mentor może wziąć udział każdy między 7 a 25 rokiem życia, kto uczy się lub studiuje i jest mieszkańcem Gdańska.

O poprzednich edycjach „Mentora” pisaliśmy TUTAJ.

Teraz do 15 października trwa nabór do tegorocznej odsłony Mentora. - Szukamy uczniów z pasją, marzeniem, pomysłem. Takich, którzy chcą się rozwijać, ale nie posiadają środków do realizacji swoich zamierzeń. Ale także ludzi, którzy nie boją się dzielić swoją pasją ze światem, bo warto podkreślić, że podczas trwania programu stypendyści dzielą się postępami na osobistych blogach. Kandydat na stypendystę musi mieć swój pomysł na rozwój, a pomysł ten przedstawia w formie wstępu do projektu, w którego realizacji pomoże mu stypendium – tłumaczy nam Jarosław Włodarski, koordynator gdańskiego programu Mentor.

W poprzednich edycjach Mentora stypendyści realizowali różne pasje, np. naukę jeździectwa, grę w piłkę nożną, czy treningi MMA.

Młodzi ludzie, którzy wejdą do programu, będą mogli liczyć na indywidualne wsparcie wolontariuszy (w projekcie nazywa się ich Mentorami). - To Mentor śledzi postępy stypendysty, pomaga wypracować umiejętności zarządzania czasem, wskazuje, gdzie szukać zajęć dodatkowych. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Włodarski.

Jak zostać stypendystą Mentora?

Uczestnicy programu będą też otrzymywać co miesiąc stypendium w wysokości 200 złotych. Stypendium będzie wypłacane przez 10 miesięcy.

- Jeżeli masz jakąś pasję,  pomysł na siebie, chcesz rozwinąć swój talent a z różnych względów nie możesz tego zrobić – zgłoś się do nas. Pomożemy zrealizować Twój pomysł na siebie. Jak zostać Stypendystą? Wystarczy wypełnić dokumenty aplikacyjne i dostarczyć je do nas. Aplikowanie brzmi groźnie? Nie ma się co martwić, bo oczywiście i tutaj służymy pomocą. Zadzwoń do nas, umów się na spotkanie, na pewno wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Wystarczy tylko chcieć – zachęca nasz rozmówca.

Informacje i dokumenty aplikacyjne pod linkiem:  http://program-mentor.pl/Stypendysta

W razie problemów z przygotowaniem aplikacji zespół Mentora jest do dyspozycji Kandydatów pod nr tel. 609 957 424 lub mailem: j.wlodarski@gfis.pl

Włodarski: - Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń pocztą tradycyjną lub osobiście, na adres: Gdański Program Stypendialny Mentor, ul. Gościnna 14, 80-032 Gdańsk