Nowe przejście do ulicy Gościnnej jest już na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-11-16 17:55:00

Jeszcze w listopadzie ma zakończyć się budowa nowego chodnika, którym można dojść z tunelu na Junackiej prosto na ulicę Gościnną. Inwestycja to efekt głosowania w budżecie obywatelskim w 2016 roku.

Autorką pomysłu budowy ścieżki w tym konkretnym miejscu jest Agnieszka Bartków, szefowa oruńskiej Rady Dzielnicy. Jak przekonywała w rozmowie z nami, oruniacy zyskają w ten sposób nowe połączenie z tunelu do przystanków autobusowych.

Wzdłuż nowej ścieżki, która biegnie w rejonie tunelu, przychodni i wychodzi na ulicę Gościnną, zostaną ustawione ławki i lampy. Na odcinku kilku metrów chodnik będzie miał inną nawierzchnię, taką, która lepiej przepuszcza wodę (chodzi o nawadnianie pobliskich drzew).

Ścieżka jest już na ukończeniu, ale już teraz przechodzi tędy wiele osób. - Ta ścieżka to dla mnie dobry skrót. Pomysł jest naprawdę dobry - mówiła nam dzisiaj pani Bogumiła, mieszkanka Oruni, którą spotkaliśmy w rejonie ulicy Gościnnej.

Budowę chodnika realizuje miasto.

Jeszcze rok temu na przecięciu dzisiejszej nowej ścieżki z ulicą Gościnną istniał budynek, położony tuż obok kuźni. Został on wyburzony, a teren uprzątnięto. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał ten rejon ulicy Gościnnej.