Oruńska Gwiazdka już w niedzielę!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-12-01 16:43:00

Raz jeszcze przypominamy o niedzielnej imprezie. W tym roku na Orunię ponownie zawitają Mikołajowie, na ulicy Gościnnej zabrzmi wspólny śpiew kolęd, a niebo rozświetlą fajerwerki – 3 grudnia o godzinie 15 rozpocznie się wielki lokalny festyn: "Gwiazdka na Oruni".

Zimowy festyn wystartuje na Oruni po raz 19. Organizatorem zabawy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, którym pomaga tutaj Stacja Orunia GAK i lokalna Rada Dzielnicy.

Gwiazdka na Oruni będzie miała miejsce w Dworku Artura i na placu przy ulicy Gościnnej. W Dworku zorganizowana zostanie zabawa dla najmłodszych oruniaków, a na Gościnnej – przez kilka godzin funkcjonować będzie kiermasz świąteczny, tutaj też stanie choinka, a ludzie wspólnie zaśpiewają kolędy.

Na oruńskiej imprezie ma pojawić się Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Tak jak i w poprzednim roku, tak i teraz podczas Gwiazdki na Oruni zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Po tym, jak na zakończenie Oruńskiej Gwiazdki niebo rozświetlą fajerwerki, uczestnicy festynu przejdą na ulicę Nowiny. Tam prezydent Adamowicz w asyście oruniaków uroczyście otworzy zrewaloryzowany w ostatnich latach Park Oruński.

Program „Gwiazdki na Oruni” 3 grudnia 2017 roku

godz. 15.00

Stacja Orunia - zabawa mikołajowa dla dzieci

Plac przy ul. Gościnnej - start Jarmarku Świątecznego

godz. 17.00

przemarsz z ulicy Dworcowej (Stacja Orunia) w kierunku ulicy Gościnnej

godz. 17.10 do ok. 18.00

Plac na ulicy Gościnnej: oficjalne przywitanie i przemówienia honorowych gości wspólne kolędowanie - zespół Gwiazdki z Szesnastki uroczyste przybycie Mikołajów rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową rozświetlenie oruńskiej choinki pokaz fajerwerków