Na początku stycznia dla ruchu zostanie zamknięty most na Starogardzkiej. Utrudnienia dla kierowców i pieszych

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-12-21 16:58:00

Po kilku miesiącach opóźnień, wykonawca budowy mostu na Starogardzkiej wreszcie startuje z kolejnym etapem inwestycji. Rozpocznie się on 4 stycznia. Urzędnicy zaprezentowali informacje o objazdach.

Przypomnijmy, kolejny etap całej inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu mostu na Starogardzkiej. Otwarte ma zostać skrzyżowanie Starogardzkiej z Nowiny. Wykonawca zamontuje też tymczasową kładkę, którą piesi będą mogli przedostawać się na drugą stronę Kanału Raduni. W trakcie tego etapu obecny most na Starogardzkiej zostanie rozebrany.

4 stycznia dla ruchu zostanie most na Starogardzkiej.  Wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców i pieszych. Nowa organizacja ruchu ma potrwać do czerwca 2018 roku. Na czas trwania tego etapu inwestycji przygotowano objazdy.

- Ruch samochodów osobowych będzie odbywał się ulicą Nowiny, natomiast włączenie się do lub z Traktu Św. Wojciecha nastąpi  na wysokości Parku Oruńskiego – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Inaczej funkcjonować też będzie linia autobusowa 189. - Ruch autobusów linii 189 odbywać się będzie ul. Nowiny. Na wysokości kładek dla pieszych nad Kanałem Raduni zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki dla pasażerów.

Ruch samochodów ciężarowych będzie wyglądał następująco:

-  od strony Pruszcza Gdańskiego do Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany na Obwodnicę Południową przez węzeł Lipce

- od strony centrum do Starogardu Gdańskiego ruch będzie poprowadzony ul. Podmiejską dalej  ul. Małomiejską i ul. Świętokrzyską, aż do skrzyżowania z Niepołomicką, którą dojedzie  się do ul. Starogardzkiej

- od strony Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany z ul. Starogardzkiej na ul. Niepołomicką do skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. Skręcając w prawo dojedziemy do ul. Małomiejskiej, a następnie  ul. Podmiejską do Traktu Św. Wojciecha