Nowe ławki w Parku Oruńskim są nierówne i stoją krzywo? Urzędnicy odpowiadają

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-01-05 16:07:00

Czy to nie jest fuszerka? - pytają nasi czytelnicy, przesyłając nam zdjęcia nowych ławek w Parku Oruńskim. Przedstawiciele DRMG zapewniają, że wszystko jest w porządku, i zwracają uwagę na ukształtowanie terenu oruńskiego zieleńca.

Trzeba przyznać, że wygląda to dość osobliwie. Wystarczy rzut oka na te zdjęcia, i człowiek musi zastanowić się, czy na pewno wszystko zostało tutaj zamontowane, tak jak być powinno.

- Niedawno skończyła się rewaloryzacja Parku, urzędnicy odtrąbili sukces. Ale czy tak powinny wyglądać te ławki? Coś się chyba komuś pomyliło. Czy to nie jest fuszerka? - zastanawiają się nasi czytelnicy.

Pytania zadaliśmy przedstawicielom Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

-  Ustawione w parku ławki są długie i do tego zamontowane na bardzo pochyłym terenie, dlatego też nierówne ułożenie siedziska w stosunku do gruntu jest bardziej widoczne i może wydawać się nieproporcjonalne. Niestety z uwagi na ukształtowanie terenu parku nie ma możliwości zmiany ich ustawienia - odpowiada nam Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG.

- Ze względu na rozległy obszar parku oraz na ilość odwiedzających ten teren mieszkańców zapotrzebowanie na miejsca siedzące jest bardzo duże, dlatego też zdecydowaliśmy się na maksymalne wykorzystanie terenu i umieszczenie jak największej ilości ławek - dopowiada urzędniczka, która przyznaje, że jej instytucja dostawała ostatnio podobne pytania ws. nowych ławek w Parku Oruńskim.

Przekonuje Was taka odpowiedź? Czekamy na Wasze komentarze.