W niedzielę ponownie wystartuje WOŚP. Dwa sztaby na Oruni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-01-08 16:49:00

55 wolontariuszy (uczniów dwóch oruńskich szkół) ze sztabu przy ulicy Małomiejskiej kwestować będzie na rzecz WOŚP. Dwa dni wcześniej zbiórka odbędzie się także w placówce na Smoleńskiej.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz 26. W niedzielę (14 stycznia) w całej Polsce będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu szpitalnego dla noworodków.

W zeszłym roku w Gdańsku zebrano ponad 900 tys. zł na WOŚP. W sztabie na Małomiejskiej udało się uzbierać blisko 15 tys. zł. - W tym roku liczymy, że suma ta będzie jeszcze większa. I będzie kolejny rekord - mówi nam Karolina Mielewska, szefowa oruńskiego sztabu WOŚP i nauczycielka ZKPiG nr 5.

W tym roku oruński sztab ponownie będzie mieścił się w budynku ZKPiG nr 5 na ulicy Małomiejskiej. Na rzecz WOŚP kwestować tutaj 55 uczniów dwóch szkół (45 z ZKPiG nr 5, 10 z położonej po drugiej stronie ulicy Gdańskiej Szkoły Podstawowej). 12 nauczycieli będzie pilnować porządku przed szkołą, 10 opiekunów będzie pracować w sztabie, który będzie otwarty dla wszystkich w niedzielę (14 stycznia) w godzinach od 10 do 16.

Jak się dowiedzieliśmy, oruńskich wolontariuszy będzie można spotkać m.in. na Ptasiej, Brzegi, Trakcie św. Wojciecha, Gościnnej, ale i na Oruni Górnej, Chełmie, a także w centrum Gdańska.

Kolejnym oruńskim akcentem WOŚP będzie kwestowanie w szkole na ulicy Smoleńskiej. Tam uczniowie i nauczyciele organizują w piątek (12 stycznia) kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zasili konto Orkiestry. Jak mówią nam przedstawiciele sztabu na Smoleńskiej, w zeszłym roku w podobnej akcji udało się zebrać około tysiąca złotych.

Warto też dodać, że w niedzielę wolontariusze WOŚP będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, a także bezpłatnych SKM-ek. Tradycyjnie już wielka impreza odbędzie się na Targu Węglowym, gdzie zaplanowano licytacje, pokazy i koncerty.