Kanał Raduni z nową kładką dla pieszych. Tymczasowe rozwiązanie na Starogardzkiej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-01-10 15:57:00

Już niedługo most na Starogardzkiej ma zostać rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy przejazd. Na czas trwania obecnego etapu inwestycji, który ma potrwać do czerwca, wykonawca zamontował tymczasową kładkę nad Kanałem Raduni.

- Aktualnie na terenie budowy zamontowana została kładka dla pieszych. W najbliższym czasie wygrodzone zostaną ciągi piesze, umożliwiające poruszanie się pieszych w czasie zamknięcia istniejącego mostu. Wykonawca niebawem przystępuje do rozbiórki starego mostu – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, miejskiej instytucji, która nadzoruje rozpoczętą w zeszłym roku przebudowę mostu na ulicy Starogardzkiej.

Przypomnijmy, kolejny etap całej inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu mostu na Starogardzkiej. Otwarte dla ruchu zostało już niedawno remontowane skrzyżowanie Starogardzkiej z Nowiny. Nowa organizacja ruchu, o której pisaliśmy TUTAJ, ma obowiązywać do czerwca tego roku.

W miejsce wysłużonego mostu na Starogardzkiej powstanie nowy przejazd. Będzie tutaj obowiązywał ruch dwukierunkowy, a obecna sygnalizacja świetlna zostanie zlikwidowana.