Takiego lokalu w okolicy brakowało. „Zaufajni” wychodzą z nową ofertą

Autor: redakcja, Data publikacji: 2018-01-11 09:17:00

Położony w rejonie ulic Fieldorfa i Małomiejskiej lokal Zaufajni działa od lipca zeszłego roku i już zdążył dorobić się wielu wiernych klientów. W lokalu można smacznie zjeść (właśnie pojawiło się nowe menu!), wypić piwo i obejrzeć mecz piłkarski na żywo, ale można też np. zorganizować imprezę firmową. - Jesteśmy miejscem, w którym wszyscy mają czuć się dobrze – zapewniają nasi rozmówcy.

Wybór miejsca jest tak naprawdę dziełem jednej ze wspólniczek - Magdy. - Nie musiała długo nas namawiać. Miejsce ma swój urok. Do tego stopnia, że sam postanowiłem się w tą okolice przeprowadzić - zachwala w rozmowie ze mną Łukasz, współwłaściciel restauracji Zaufajni, która na Oruni funkcjonuje od kilku miesięcy.

Zaufajni w Gdańsku. Miejsce dla wszystkich

Lokal położony jest w budynku (tam, gdzie mieści się siłownia All Time Fitness) przy ul. Emila Fieldorfa 2, kilkanaście metrów od ulicy Małomiejskiej. I co tu dużo mówić, nowy lokal idealnie wpasował się w potrzeby mieszkańców, bo wcześniej okolica, jeżeli chodzi o restaurację i lokale, przypominała prawdziwą pustynię.

- Sprawdziliśmy okolicę, nic poza pizzeriami tutaj nie było. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto to wykorzystać. To był strzał w dziesiątkę? - pytam. Strzał w 9,5. Bo zawsze może być lepiej, ale z ręką na sercu mówię, że udaje nam się zrealizować to, co zakładaliśmy sobie na początku.

 

Łukasz szczególnie dumny jest z tego, że mimo krótkiego stażu lokal Zaufajni już stał się rozpoznawalny w okolicy, a przekrój gości jest naprawdę różny. W lokalu ucztują całe rodziny, czułe słówka szepczą sobie zakochane pary, a wielkie emocje przeżywają tutaj sportowi kibice, oglądając sportowe zmagania.

- To sobie założyliśmy na początku: musimy być miejscem dla wszystkich. Miejscem, gdzie oczywiście przede wszystkim można dobrze zjeść, ale też miejscem, gdzie każdy czuje się swobodnie – komentuje nasz rozmówca.

"Zaufajni" mają nowe menu

Lokal Zaufajni nie narzeka na brak klientów, którzy często zamiast pchać się do centrum, wolą zjeść coś smacznego po sąsiedzku. Z takich opcji korzystają też lokalne firmy, które organizują tutaj firmowe imprezy. - Chociażby przed świętami Bożego Narodzenia organizowaliśmy sporo Wigilii firmowych – słyszę od właścicieli lokalu.

Od kilku dni w restauracji funkcjonuje nowe menu. Są specjalne dania dla dzieci, są i nowości, np. flatbredy (cienkie placuszki, przypominające nieco pizzę).

 

Oprócz tego w menu znajdziemy wiele innych potraw, m.in. zupy, makarony, burgery. Jest i oczywiście alkohol, oprócz tych tradycyjnych, także i autorskie koktajle.

Od poniedziałku do piątku lunch, na który składają się dwa dania, kosztuje tutaj 19 zł. Kuchnia jest czynna do 23, ale zdarza się, że lokal otwarty jest dłużej, do przysłowiowego ostatniego klienta. W ostatnich dniach właściciele Zaufajni rozszerzyli także dowóz jedzenia – teraz z powodzeniem "na wynos" mogą zamawiać także i mieszkańcy Chełmu, a nawet Borkowa.