Mieszkańcy ulicy Nowiny proszą policjantów o pomoc. "Niektórzy kierowcy urządzają tutaj sobie prawdziwe rajdy"

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-01-18 15:14:00

- Od czasu kiedy zmieniła się organizacja ruchu w okolicy, dużo więcej aut przejeżdża przez ulicę Nowiny. Niestety, są i tacy, którzy pędzą tutaj na złamanie karku - skarżą się w rozmowie z nami mieszkańcy Oruni. Policja zna już sprawę, między innymi dzięki informacjom pozyskanym z tzw. mapy zagrożeń.

W rejonie skrzyżowania Starogardzkiej i Nowiny postępuje budowa nowego przejazdu. Inwestycja trwa od kilku miesięcy, najpierw wyłączone z ruchu było właśnie opisane wyżej skrzyżowanie. Gdy zostało otwarte, zamknięty został przejazd przez most na Starogardzkiej.

Objazd dla kierowców, ale i miejskich autobusów wyznaczono właśnie przez ulicę Nowiny. Na ulicy, przy której położonych jest wiele domków jednorodzinnych, zrobił się większy ruch.

- Niestety, są kierowcy, którzy znacznie przekraczają tutaj prędkość. Tylko czekać aż dojdzie tutaj do tragedii - przestrzega pan Michał, mieszkaniec ulicy Nowiny, który kilka dni temu zadzwonił do naszej redakcji.

Oruniak poprosił nas o pomoc. - Zgłaszaliśmy temat policji, ale nadal nie widać tutaj patroli. Moim zdaniem większa liczba kontroli na ulicy Nowiny byłaby teraz bardzo potrzebna - mówi.

Okazuje się, że gdańska drogówka zna problem. - W ostatnich dniach dostaliśmy wiele zgłoszeń z ulicy Nowiny, które ukazały się na policyjnej mapie zagrożeń. Mieszkańcy skarżą się, że w okolicy kierowcy przekraczają prędkość - przyznaje Magdalena Ciska z gdańskiego Ruchu Drogowego Policji.

Rozmówczyni portalu zapewnia, że na ulicę Nowiny zostały wysłane dodatkowe patrole. Przyznaje jednak, że w ostatnich dniach żaden z kierowców nie został na ulicy Nowiny ukarany mandatem.

Jeżeli mieszkańcy ulicy Nowiny uważają, że problem na ich ulicy nadal nie został rozwiązany, powinni masowo zgłaszać zagrożenia na opisanej wyżej mapie. Na ten moment takich zgłoszeń z ulicy Nowiny jest około 10. Link do mapy znajdziesz TUTAJ.