Drobne inwestycje i wielkie przedsięwzięcia na Olszynce

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-02-09 15:38:00

W tym roku na Olszynce szykuje się kilka drobnych inwestycji, i być może zadecyduje się los przedsięwzięcia, które jest najważniejsze dla wielu tutejszych mieszkańców.

- Remonty dróg, budowa oświetlenia, drobne zmiany w komunikacji - to są ważne kwestie dla wielu naszych mieszkańców. W tym roku mamy obiecane, że pewne inwestycje na Olszynce będą miały miejsce - mówi nam Jadwiga Kubik z Rady Dzielnicy Olszynka.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku miasto planuje remonty na ulicach Altanki, Zawodzie i Słonecznikowej. Dodatkowo na ulicy Zawodzie ma zostać zamontowane nowe oświetlenie.

Ale najważniejszą inwestycją dla wielu jest budowa tunelu w ciągu ulicy Łanowej. - Jeżeli ta inwestycja nie dojdzie do skutku, spora część Olszynki po prostu zostanie odcięta od reszty Gdańska. Już teraz autobusy notują tutaj opóźnienia. Mamy informacje od kolejarzy, że docelowo po tej linii pociągi mają kursować nawet co dziewięć minut. Na Łanowej musi powstać bezkolizyjne przejście dla pieszych - mówi rozmówczyni portalu MojaOrunia.pl.

Miasto obiecało przygotować koncepcję budowy takiego tunelu. Podobnie jak w przypadku oruńskich przejazdów bezkolizyjnych, jest to jednak inwestycja, na którą trzeba będzie poczekać wiele miesięcy.

- Tematu na pewno nie odpuścimy. Jeżeli będzie trzeba, zorgnizujemy protest - deklarują radni.

W tym roku tak jak w poprzednich latach radni dzielnicowi z Olszynki mają też do rozdysponowania budżet Rady. Są to jednak niewielkie pieniądze (ok. 14 tys. zł), bo Olszynka należy do jednych z najmniejszych dzielnic w Gdańsku.

Wstępny projekt budżetu jest gotowy, a radni chcą przeznaczyć środki z budżetu m.in. na zorganizowanie festynu w dzielnicy (połączone z zawodami kajakowymi), a także na organizację wigilii dla seniorów i dzielnicowej imprezy z okazji Dnia Dziecka.