Nowe inwestycje w rejonie ulicy Kolorowej [ZDJĘCIA]. Ulice, rondo, żłobek i przedszkole

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-02-25 13:26:00

Jeszcze w tym roku przy ulicy Kolorowej otwarte zostanie przedszkole dla 150 dzieci. Tuż obok buduje się też nowe połączenie drogowe z rondem, które "zepnie" ulicę Srebrną z ulicą Niepołomicką.

Południe Gdańska to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się części miasta. Tworzą się tutaj nowe osiedla, powstają drogi, sklepy, place zabaw.

Część osób zarzuca jednak miastu, że w ślad za tym rozwojem i inwestycjami deweloperów równie szybko nie idą komunalne inwestycje. Padają głosy, że w tej części miasta wciąż brakuje dróg, chodników, oświetlenia, przedszkoli czy żłobków.

Zaprzeczeniem tej tezy wydaje się być rejon ulicy Niepołomickiej, Srebnej i Kolorowej (stamtąd w miarę szybko można dojechać na ulicę Starogardzką, albo w drugą stronę przez Kampinoską można dotrzeć do ulicy Nowiny).

Na ulicy Kolorowej, gdzie w pobliżu już wcześniej powstały budynki TBS, budowany jest właśnie sześcioodziałowe przedszkole i trzyoddziałowy żłobek. Przedszkole, które zapewni miejsce dla 150 dzieci, zostanie otwarte już we wrześniu. Obok przedszkola powstanie też plac zabaw.

Tuż obok przedszkola i żłobka powstaje też nowy układ drogowy. W trzecim kwartale tego roku ma być gotowe już połączenie między Srebną, a Niepołomicką. Wzdłuż nowej ulicy dobudowane zostaną chodniki, a na łuku, zakręcającym w kierunku Niepołomickiej powstanie rondo.