W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-03-06 17:06:00

Wczoraj miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy wiaduktu na Biskupiej Górce.

W ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. Powstanie też nowy układ drogowy w rejonie ulic 3 Maja i Augustyńskiego. Zbudowany zostanie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt inwestycji oszacowano na 143,6 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie pokryta przez środki unijne.

Jak informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, w ciągu dwóch tygodni wykonawca inwestycji ma przedstawić wstępny haromogram robót.

Drogowcy powinni zacząć prace na Trakcie św. Wojciecha jeszcze przed wakacjami. Realizacja całej inwestycji ma zakończyć się w lipcu 2019 roku.

Przedstawiciele Budimexu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by inwestycja była prowadzona w sposób sprawny, i by nie utrudniać codziennego życia kierowcom.

- Na budowie pojawią się najlepsi specjaliści od budowy mostów i dróg na północy Polski - na wczorajszej konferencji mówili reprezentanci wykonawcy.