Scena Muzyczna przenosi się na Orunię. W tym roku znani aktorzy będą koncertować w Parku Oruńskim

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-03-16 17:04:00

Siedzibą Sceny Muzycznej będzie wyremontowana niedawno wozownia w Parku Oruńskim. Kierownik filii Gdańskiego Archipelagu Kultury chce, by jeszcze w tym roku na Oruni odbył się szereg koncertów, w którym wezmą udział znani aktorzy, m.in. Zbigniew Zamachowski i Stanisława Celińska.

Scena Muzyczna to jedna z filii Gdańskiego Archipelagu Kultury (tak jak np. Stacja Orunia), która do tej pory miała swoją siedzibę w budynku przy ulicy Powstańców Warszawskich. W związku z tym, że miasto planuje sprzedać ten teren, Scena Muzyczna musiała się szykować się do przeprowadzki.

Padło na wozownię w Parku Oruńskim. Właśnie w tym miejscu w najbliższych tygodniach pojawią się pracowicy Sceny Muzycznej.

Przedstawiciele Sceny Muzycznej chcą również, by na potrzeby ich placówki został przeznaczony budynek tuż obok wozowni. Mowa o parterowym budynku, w którym kiedyś były mieszkania.

Kierownik Sceny Muzycznej Piotr Chrzanowski planuje jeszcze w tym roku zorganizować siedem koncertów w amfiteatrze w Parku Oruńskim. Seria koncertów nosiłaby nazwę "Scena śpiewających aktorów". Na Orunię jeszcze w tym roku mają zawitać znane postaci, taki jak Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Soni Bohosiewicz, czy Emilian Kamiński.

Wkrótce podamy więcej szczegółów.