Rusza budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Wzdłuż Traktu zamknięte chodniki i zwężenia jezdni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-03-19 12:32:00

Jak podają dzisiaj urzędnicy, w piątek (23 marca) zamknięty zostanie parking przy ulicy Okopowej. W kolejnych dniach w tej okolicy wyłączone z ruchu zostaną chodniki wzdłuż Traktu św. Wojciecha. Z kolei w maju szykuje się nowa organizacja ruchu na odcinku TśW, właśnie w rejonie Zaroślaka. Zobaczcie grafiki, na których widać nową organizację ruchu.

O budowie wiaduktu na Biskupiej Górce pisaliśmy już na portalu kilkukrotnie. Dzisiaj wykonawca podał już przyszłą organizację ruchu, a pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Budowa nowego wiaduktu, ale też budowa wielopoziomowego parkingu z nowym układem drogowym w okolicach ulicy 3 Maja i Augustyńskiego ma zakończyć się w drugiej połowie 2019 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, której jutro zostanie oficjalnie przekazany plac budowy. W piątek (23 marca) w ramach inwestycji zamknięty zostanie parking przy Okopowej.

Jak podaje wykonawca, jeszcze przed świętami wyłączony z ruchu zostanie chodnik wzdłuż Traktu św. Wojciecha (strona południowa). Ponadto nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Augustyńskiej, i pobliskiego parkingu. Miasto wraz z wykonawcą przygotowało prezentacje wraz z mapkami, na których widać nową organizację ruchu i zakres prac w najbliższych dwóch miesiącach.

Prace jeszcze przed świętami. Co się zmieni?


 

 

 

Nowa organizacja ruchu i prace w kwietniu. Co się zmieni?

W kwietniu ma zostać zwięzony pas ruchu na Trakcie św. Wojciecha. Zostanie też usunięta i przesunięta zatoka autobusowa (przystanek "Zaroślak" zostanie przeniesiony na skrzyżowanie z ul. Toruńską).

 

 

Nowa organizacja ruchu i prace w maju. Co się zmieni?

Największe zmiany dla kierowców szykują się w maju. Wtedy też w okolicy inwestycji wyłączony z ruchu zostanie skrajny pas ruchu na Trakcie św. Wojciecha. Kierowcy nie będą mogli więc korzystać z wszystkich czterech pasów jezdni, do ich dyspozycji pozostaną tylko trzy.

W różnych godzinach będzie tu obowiązywała różna organizacja ruchu. I tak w godzinach od 13 do 18 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a jeden w kierunku centrum Gdańska. Z kolei od 18 do godziny 13 - dwa pasy ruchu prowadzić będą do centrum Gdańska, a jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.