Na tę inwestycje wielu oruńskich kierowców czekało od lat. Ruszyła budowa prawoskrętu z Dworcową w Trakt św. Wojciecha

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-04-04 16:25:00

Jak się dowiedzieliśmy, przebudowa skrzyżowania Dworcowej z ulicą Trakt św. Wojciecha zakończy się pod koniec kwietnia, ale fragment ulicy będzie jeszcze przez miesiąc niedostępny dla kierowców. Inwestycja pochłonie blisko 90 tys. zł, a jej realizacja to efekt budżetu obywatelskiego. Projekt złożyła szefowa tutejszej rady dzielnicy.

Budowa prawoskrętu z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha rozpoczęła się dzisiaj. Inwestycja, którą nadzoruje Zarząd Dróg i Zieleni, obejmuje też przebudowę okolicznych chodników i krawężników.

W rozmowie z portalem MojaOrunia.pl rzeczniczka ZdiZ Magdalena Kiljan podaje informację, że robotnicy będą tutaj pracować w godzinach od 9 do 17. - Prace potrwają do końca kwietnia, ale po zakończeniu róbót, przez kolejnych 28 dni część jezdni ulicy Dworcowej zostanie zamknięta dla ruchu. Chodzi o to, że zastosowana tutaj pod kostkę kamienną podsypka musi się odpowiednio związać, i nie mogą od razu jeździć po niej samochody. Można więc powiedzieć, że utrudnienia dla kierowców skończą się tutaj pod koniec maja. Wtedy też prawoskręt z ulicy Dworcowej w Trakt św. Wojciecha będzie już funkcjonował bez żadnych przeszkód - tłumaczy.

O budowę prawoskrętu w tej części Oruni  już od lat zabiegali przynajmniej niektórzy mieszkańcy Oruni, w tym i przedstawiciele lokalnej Rady Dzielnicy. Jej szefowa Agnieszka Bartków złożyła w zeszłym roku stosowny projekt do budżetu obywatelskiego.

Pomysł okazał się sukcesem, bo projekt Bartków zdobył wystarczającą liczbę głosów mieszkańców i urzędnicy byli zobligowani do jego realizacji.

- Cieszę się, że mieszkańcy zagłosowali na projekt, który złożyłam. I cieszę się oczywiście z tak szybkiej realizacji całego przedsięwzięcia - komentuje w rozmowie z nami Bartków. - Uważam, że ta inwestycja ułatwi kierowcom wyjazd z Dworcowej i usprawni przejazd przez przejazd kolejowy. Przejazd czasami się korkuje, gdy samochody czekają na wjazd na Trakt, a skręcają w stronę Pruszcza i blokują samochody, które skręcają w stronę Gdańska.