Kilka lat temu ją zbudowano, a teraz wymaga gruntownego remontu. Droga wzdłuż Kanału Raduni „się zapadała”

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-04-14 13:46:00

Fragment drogi technologicznej wzdłuż Kanału Raduni (na odcinku od TBS-ów do okolic wejścia do Parku Oruńskiego) będzie zamknięty dla pieszych i rowerzystów przynajmniej do połowy maja. Robotnicy wymieniają tam kostkę. Jak podkreślają w rozmowie z nami urzędnicy, za remont miasto nie płaci, bo są to środki wykonawcy, który kilka lat temu modernizował Kanał Raduni.

Prace rozpoczęły się kilka dni temu na wysokości TBS-ów na Trakcie św. Wojciecha. Robotnicy zamknęli krótki odcinek drogi technologicznej, która biegnie wzdłuż Kanału Raduni. Wymieniana jest tutaj nawierzchnia.

Gdy pracownicy skończą ten odcinek, przeniosą się dalej, w kierunku Gdańska. Łącznie remontowane będzie kilkaset metrów drogi wzdłuż Kanału.

Prace mają skończył się do 10 maja. Jak się dowiedzieliśmy, remont był konieczny, bo na opisywanym tutaj odcinku „zapadała się kostka”.

Droga technologiczna wzdłuż Kanału Raduni została wybudowana kilka lat temu. I właśnie z pieniędzy wykonawcy (zabezpieczonych przez miasto na czas modernizacji Kanału Raduni) prowadzone są obecne prace. - Miasto nie wydaje na remont ani złotówki – podkreśla w rozmowie z nami Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.