Wasze historie po oruńsku!

Autor: Stacja_Orunia, Data publikacji: 2018-05-08 12:14:00

Wkrótce Orunię czeka wielkie świętowanie. Z tej okazji Stacja Orunia zbiera stare zdjęcia i opowieści mieszkańców o dawnej Oruni. Jeśli macie takie to koniecznie się zgłaszajcie!

Z okazji 680 urodzin Oruni i 100-lecia przekazania Parku Oruńskiego miastu przez ostatnią właścicielkę – Emilię Heone przygotowujemy specjalne wydanie dzielnicowej gazety. Chcemy pokazać Orunię przez pryzmat opowieści mieszkańców.

Opowiedzcie nam jak kiedyś wyglądało życie dzielnicy:

Może dziadek prowadził tu sklep i opowiadał Wam o tym anegdoty? Może wciąż nosicie w sercu historię pierwszych, młodzieńczych randek w Parku Oruńskim? Może macie jakieś wspomnienia z nieistniejącego już Kina Kosmos albo zabraliście czworonoga na wystawę psów nierasowych w do domu kultury?

Wybrane historie ukażą się w specjalnym numerze dzielnicowej gazety „Historie po oruńsku”.

A może w swoich domowych albumach, skrywacie dawne zdjęcia zrobione na Oruni, a w szczególności w Parku Oruńskim (przed rewitalizacją)?

Być może macie własne zdjęcia z dzieciństwa, gdy odwiedzaliście Park Oruński? A może na Waszych prywatnych fotografiach są Wasi rodzice albo dziadkowie, którzy uwiecznili swoje codzienne życie toczące się w Naszej dzielnicy? (Np. rodzinne zdjęcia przed domem, dziadek stojący na ulicy przed nowym samochodem, babcia z koleżankami na spacerze po Oruni?)

Z kopii Waszych zdjęć chcemy utworzyć wystawę. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca, w trakcie XX Festynu Oruńskiego.

Chcesz się podzielić swoją historią? Skontaktuj się z nami:
Stacja Orunia GAK ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
Telefon: 58 306 66 76 wew. 36, 37
e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
lub przyjdź do biura Stacji Orunia GAK przy ul. Dworcowej 9 w godz. 10.00-18.00i zapytaj o Dorotę lub Olę.

Organizator: Stacja Orunia GAK
Partner: MojaOrunia.pl