Ta część południowego Gdańska to jeden wielki plac budowy. Niedługo "wjedzie" jeszcze Nowa Świętokrzyska

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-05-09 09:13:00

Rejon ulicy Niepołomickiej zmienia się nie do poznania. W okolicy "wyrastają" nowe bloki i sklepy. Budowane są kolejne ulice. W okolicach Kolorowej powstał duży żłobek, niedługo zostanie otwarte przedszkole. Zobaczcie zdjęcia.

Ta część Gdańska jest pełna kontrastów. Z jednej strony wciąż można tutaj natknąć się na duże pola, małe oczka wodne i zielone zagajniki, z drugiej, nieopodal pracują koparki, jeżdżą ciężarówki, a okolica przypomina jeden wielki plac budowy.

Wzdłuż ulicy Niepołomickiej powstają teraz nowe osiedla, budowany jest niewielki market, z kolei w okolicach ulicy Srebrnej i Kolorowej robotnicy kończą nowy układ drogowy. W ten sposób powstanie kolejna "nitka", którą będzie można dojechać do ulicy Niepołomickiej.

W tej części Gdańska wybudowano też żłobek i przedszkole. Ten pierwszy funkcjonuje już od kilku tygodni, ten drugi zostanie otwarty we wrześniu tego roku.

Ten fragment południowego Gdańska zmienia się nie do poznania, ale już niedługo rejon ten czeka kolejne "trzęsienie ziemi". Wszystko za sprawą planowanej ulicy Nowa Świętokrzyska. Nowa droga, o której niedługo napiszemy więcej w osobnym artykule, przecinać będzie południowe dzielnice Gdańska. W niektórych miejscach lokatorzy nowych osiedli muszą liczyć się z tym, że za oknem będą mieli kolejną miejską arterię.