Jak będzie funkcjonował basen na Oruni? Urzędnicy w odpowiedzi wskazują na inne pływalnie w Gdańsku

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-05-11 13:29:00

Ile będzie kosztował bilet wstępu na oruński basen? W jakich godzinach i dniach będzie on funkcjonował? Czy będą jakieś promocje, zniżki? Ilu będzie pracować tutaj ratowników? Ile maksymalnie osób będzie mogło wejść na basen w ciągu jednej godziny? O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy dzisiaj gdańskich urzędników.

Budowa pływalni przy ulicy Smoleńskiej jest już na ukończeniu, ale wciąż nie znamy dokładnej daty otwarcia nowego basenu. Być może pływalnia otworzy swoje podwoje 1 września tego roku. - Wszystko zależy od daty zakończenia robót i czynności, związanych z niezbędnymi odbiorami - mówią nam urzędnicy.

Wiadomo, że w nowym budynku znajdzie się basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie. Strefę rekreacyjną stanowić będą atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi.

Kryta pływalnia powstaje przy ulicy Smoleńskiej, tuż obok budynku szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

Wciąż jednak nie wszystko jest jasne, a nasi czytelnicy mają tutaj kilka pytań. Chcą wiedzieć, kto i kiedy będzie mógł korzystać z basenu, ile będzie kosztował bilet, i w jakich dniach i godzinach funkcjonować będzie oruńska pływalnia.

Pływalnia Orunia jak inne miejskie baseny w Gdańsku

Odpowiedzi na te pytania udzielił portalowi MojaOrunia Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

To właśnie GOS zarządza miejskimi pływalniami. Pierwszą z nich była Pływalnia Kokoszki przy ul. Azaliowej. Kolejnym obiektem była otwarta w 2017 r. pływalnia Osowa, a później basen w dzielnicy Stogi przy ul. Stryjewskiego 28 oddany do użytku w styczniu tego roku. Ofertę basenów miejskich uzupełnia Pływalnia Chełm. Teraz do tego grona dołączy Pływalnia Orunia.

- Pływalnia Orunia to niemal bliźniaczy obiekt do już funkcjonujących basenów w Gdańsku - mówi nam Pawelec.

Godziny otwarcia, ceny i żniżki, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o oruńskim basenie

Jak więc będzie funkcjonować oruński basen? - Z pływalni w ciągu dnia, w godzinach 7.00 – 16.00 korzystać będą uczniowie gdańskich szkół. W godzinach popołudniowych i wieczornych (do 22.00), wejścia będą odbywały się na zasadach ogólnodostępnych. Funkcjonować będą tu również komercyjne szkoły pływania. Jednorazowo na daną jednostkę (40 minut) będzie mogło wejść 46 osób. Bezpieczeństwa będzie pilnowało dwóch ratowników, po jednej osobie na każdą z niecek - odpowiada nasz rozmówca.

Urzędnicy informują, że Pływalnia Orunia będzie kolejnym obiektem, na który będzie można dokonać zakupu biletu lub karnetu bez wychodzenia z domu. Służyć temu będzie specjalny panel sprzedażowy dostępny na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajdzie się szczegółowy cennik wejść.

- System został zbudowany tak, by maksymalnie uprościć cały proces zakupu biletu, dzięki czemu ogranicza się on do zaledwie kilku kliknięć. Wystarczy jednorazowo założyć konto, które później będzie służyło do każdej operacji zakupu i podglądu historii wcześniejszych operacji. Następnie należy wybrać datę i godzinę, kiedy chcemy skorzystać z pływalni, wybrać rodzaj biletu i kliknąć „kup teraz”. Po opłaceniu biletu/biletów informacja z kodem kreskowym upoważniająca do wejścia na pływalnię zostanie przesłana na adres e-mail podany przy rejestracji. Kod kreskowy w formie wydruku lub pobrany na urządzenie mobilne (telefon, tablet) okazujemy w kasie przed wejściem na basen - wyjaśnia Pawelec.

Patrząc na cennik usług basenu na Stogach, widać, że bilet normalny kosztuje 18 złotych, ulgowy - 12,50 zł, rodzinny - 12,50 zł. Ale są też różne zniżki i promocje, np. z okazji ferii. Na basen na Stogach dzieci do lat 4 (muszą pozostawać pod opieką osoby dorosłej) wchodzą bezpłatnie. Wszystko wskazuje na to, że taki sam cennik będzie obowiązywał także i w oruńskiej pływalni.

Miejskie pływalnie oferują też system karnetów. - Ceny karnetów są wyraźnie niższe od biletów jednorazowych. Zniżki dotyczą już karnetów na 4 wejścia i są tym większe, im dłuższy okres korzystania. Przy karnetach rocznych (40 wejść) cena jednostkowa wejścia to już tylko 13 zł. Na jeszcze większe ulgi mogą liczyć rodziny, uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci, renciści i weterani. W przypadku rocznego karnetu pojedyncze wejście kosztuje zaledwie 10,50 zł - komentuje Pawelec.

Szczegółowe cenniki znaleźć można na stronie: plywalniegdansk.pl