Koncert w amfiteatrze w Parku Oruńskim. Na scenie zobaczymy dziś lidera grupy Pod Budą

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-05-12 09:54:00

Na portalu pisaliśmy już, że w najbliższych kilku miesiącach na Oruni odbędzie się kilka koncertów, w których wezmą znani muzycy i aktorzy. Dziś pierwsza odsłona tego cyklu. Na scenie w amfiteatrze w Parku Oruńskim zobaczymy Andrzeja Sikorowskiego, lidera grupy Pod Budą. Wstęp wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Gdańska Scena Muzyczna, która już w najbliższych tygodniach zacznie urzędować na Oruni, otwiera cykl koncertów piosenki aktorskiej w amfiteatrze Parku Oruńskiego. Na Oruni zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Stanisławę Celińską, Emiliana Kamińskiego i Sonię Bohosiewicz.

Wszystkie koncerty będą startować o godzinie 18, i wszystkie będą bezpłatne.

Pierwszy z nich wystartuje już 12 maja, a na scenie amfiteatru w Parku Oruńskim zobaczymy Andrzeja Sikorowskiego.

"Sikorowski - Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci (...)” - w informacji prasowej wyliczają przedstawiciele Sceny Muzycznej, instytucji, która jest organizatorem koncertu.

Scena Muzyczna będzie też organizatorem kolejnych koncertów, które będą miały miejsce w amfiteatrze Parku Oruńskiego.

3 czerwca podczas imprezy z okazji urodzin Oruni w Parku Oruńskim swój koncert będzie miała Gdańska Orkiestra Promenadowa. 24 czerwca zobaczymy tutaj Katarzynę Dąbrowską, 15 lipca – Sonię Bohosiewicz, 4 sierpnia – Emiliana Kamińskiego, 25 sierpnia – Stanisławę Celińską, a 8 września – Zbigniewa Zamachowskiego.