Urzędnicy informują o kolejnych inwestycjach w rejonie ulicy Niepołomickiej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-05-17 07:07:00

Będą remonty odcinków ulicy Niepołomickiej, montaż oświetlenia i budowa kanalizacji burzowej. W planach jest także budowa kolejnych połączeń drogowych w tym rejonie Gdańska.

O ulicy Niepołomickiej pisaliśmy niedawno, opisując realizowane w tej okolicy inwestycje, m.in. budowę przedszkola i żłobka. Wzdłuż ulicy Niepołomickiej powstają nowe osiedla, sklepy, w rejonie pobliskiej ulicy Srebrnej także nowy układ drogowy.

W rozmowie z nami urzędnicy informują też o innych, miejskich inwestycjach w tym rejonie. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się remont odcinka ulicy Niepołomickiej (od ul. Przebiśniegowej do ulicy Kampinowskiej). W tym roku w ramach programu Jaśniejszy Gdańsk planowana jest też budowa oświetlenia na odcinku od ul. Niepołomickiej 31 do ul. Starogardzkiej.

W planach jest też połączenie ulicy Łuczniczej z ul. Niepołomicką. - Obecnie nie ma jednak określonego terminu realizacji wskazanej inwestycji, ani zabezpieczonych środków na ten cel - przyznają przedstawiciele gdańskiego magistratu.

Magistrat przymierza się też do przebudowy skrzyżowania Niepołomickiej i Starogardzkiej - obecnie to miejsce jest nieoświetlone, bardzo kiepsko oznakowane i mało przyjazne dla pieszych.

Miasto informuje też o budowie kanalizacji burzowej na ulicy Niepołomickiej. Na odcinku od Kampinowskiej do ul. Przebiśniegowej wykonano kanalizację deszczową. Co ważne, miasto nie zamierza ingerować w Potok Maćkowy. Jak mówią nam urzędnicy, Potok Maćkowy zostaje.

Magistrat nie planuje budowy ciągów rowerowych wzdłuż ulicy Niepołomickiej.