Festyn w Parku Oruńskim. W niedzielę znów będzie się działo!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-06-06 16:29:00

Kilka dni temu w Parku Oruńskim świętowano urodziny Oruni, a teraz w tym miejscu szykuje się kolejna wielka impreza. 10 czerwca o godzinie 14 wystartuje Wielki Festyn Rodzinny. Zobaczcie, co przygotowali organizatorzy!

Impreza rozpocznie się o 13:40 od wymarszu spod kuźni przy ulicy Gościnnej. Parada przejdzie ulicą Gościnną, przetnie Trakt św. Wojciecha i dojdzie do Parku Oruńskiego.

W tym roku nie będzie sceny w okolicach pomnika Tatara. Występy i koncert zobaczymy w innej części Parku Oruńskiego, na scenie amfiteatru.

Swoje umiejętności zaprezentują tutaj dzieci z oruńskich przedszkoli i szkół. Będzie też koncert - na scenie wystąpi Marcin Janek Ouartet, a muzycznie wspierać będzie go Alicja Serowik.

Park Oruński zostanie podzielony na krainy dobrej zabawy, gdzie najmłodszych czeka wiele atrakcji. Tradycyjnie też nie zabraknie konkursów dla dzieci. Będzie tutaj można wygrać np. rower.

Organizatorzy (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia, których wspiera tutaj m.in. Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce) przygotowali szereg atrakcji, niektóre z nich będą bezpłatne. Dzieci będą mogły skorzystać za darmo m.in. z dmuchanych zjeżdżalni. Będzie też darmowa wata cukrowa i popcorn.

Płatna strefa gastronomiczna (pojawią się tam m.in. foodtrucki) stanie w okolicach placów zabaw, niedaleko budynku przedszkola.

Organizatorzy zwracają uwagę, że w niedzielę może być problem z parkowaniem wzdłuż ulicy Nowiny. Przygotowano więc kilka parkingów w okolicy.

Swoje auto będzie można zostawić np. przy budynku dawnego Gimnazjum na ulicy Gościnnej, w pobliżu przychodni i przy Domu Kultury na Dworcowej.

Podczas niedzielnego festynu odbędzie się kwestowanie na rzecz Adriana, chłopca, który w tym roku odniósł poważne obrażenia twarzy w wypadku na Trakcie św. Wojciecha. Pieniądze zostaną przekazane na operacje i leczenie Adriana. Już niedługo napiszemy o tej akcji osobny artykuł.

W trakcie imprezy grupa z Klubu Młodych, który działa w Gościnnej Przystani, będzie sprzedawać domowej roboty lemoniadę. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na letni wyjazd oruńskiej młodzieży na spływ kajakowy.