Rozpoczyna się budowa kolejnego tunelu w Gdańsku. Wilanowska zamknięta do końca wakacji

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-06-12 17:59:00

Jak informują urzędnicy, 16 czerwca o godzinie 5 dla ruchu zostanie zamknięta ulica Wilanowska, na wysokości Jaru. Budowa tunelu potrwa do końca wakacji.

Tunel zostanie wybudowany pod ulicą Wilanowską i zepnie ze sobą dwie części Jaru Wilanowskiego. Jego budowa rozpocznie się już za kilka dni i dlatego też ulica Wilanowska, która przechodzi ponad jarem, zostanie wyłączona z ruchu.

Urzędnicy już wyznaczyli objazdy na czas inwestycji. By przejechać przez ulicę Wilanowską (np. z Rogalińskiej w kierunku Łostowickiej) trzeba będzie skorzystać z objazdu przez ulicę Havla.

Tunel będzie miał 33 metry długości.

W związku z budową tunelu szykują się też zmiany w komunikacji miejskiej. Mowa o liniach autobusowych 118, 262 i linii nocnej N4. Do odwołania zawieszono przystanki Osiedle Jary, Rogalińska, Płocka.

Linia 118: - w kierunku pętli „Jeleniogórska”: od przystanku „Chełm Cienista” do przystanku „Przemyska” autobusy tej linii pojadą ulicami: Cienistą – Sikorskiego – Armii Krajowej – Havla – Łódzką – i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Sikorskiego” ,„Chałubińskiego”, „Wilanowska”. - w kierunku Dworca Głównego: od przystanku „Kielecka” do przystanku „Cieszyńskiego” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łódzką – Havla – Witosa i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Przemyska”

Linia 262: - w obu kierunkach: od zespołu przystanków „Cmentarz Łostowicki” do zespołu przystanków „Świętokrzyska (n/ż)”, „ Łostowice Świętokrzyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łostowicką – Havla i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Wilanowska” , „Przemyska” , „Płocka”

N4: - w kierunku Jelitkowa: objazd ulicami zgodnie z tymczasową organizacją ruchu jak dla linii 118 w kierunku Dworca Głównego - w kierunku Rębowa: od przystanku „Cieszyńskiego” do przystanku „Przemyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Witosa - Łostowicką – Havla – Łódzką i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa zespołu przystanków „Wilanowska”