Mieszkańcy Lipiec zorganizowali swoją strefę kibica

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-06-15 15:51:00

Najpierw była zbiórka pieniędzy na rzutnik, a teraz mieszkańcy Lipiec (ale dołączają do nich też ludzie np. ze Św. Wojciecha) szykują się do wspólnego kibicowania podczas mistrzostw świata w piłce nożnej. Niektóre mecze gdańszczanie będą oglądać w Parku Ferberów.

- To był nasz wspólny pomysł. Zebraliśmy pieniądze, i za około 2,5 tys. zł kupiliśmy rzutnik. Będziemy razem oglądać mistrzostwa świata w piłce nożnej. Raczej nie wszystkie mecze, ale pojedynki Polaków na pewno - mówi nam Leszek Wincełowicz, mieszkaniec Lipiec.

Ta swoista strefa kibica będzie miała odsłony w dwóch miejscach. Jeden z mieszkańców ma niewielką halę na ulicy Niegowskiej i tam będą wyświetalne niektóre mecze.

Ale mieszkańcy Lipiec chcą też obejrzeć kilka spotkań w Parku Ferberów. To miejsce, które już wcześniej było sprzątane przez okolicznych mieszkańców. Ustawiono tutaj też ławki, które idealnie nadawać się będą na potrzeby "strefy kibica".

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej, powinien dopisać się do facebookowej grupy "Gdańsk Lipce - miejsce które kocham".