Można już zapisać się na zwiedzanie zbiornika „Stara Orunia”. Są jeszcze wolne miejsca

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-08-10 13:14:00

Od jutra (11 sierpnia) będzie można już zwiedzać wyremontowany niedawno XIX-wieczny zabytek, zbiornik „Stara Orunia”. W 2018 roku wejścia są bezpłatne. Najpierw jednak trzeba zapisać się na podanej stronie GIWK. Wciąż są jeszcze wolne miejsca.

O oficjalnym otwarciu Zbiornika „Stara Orunia” pisaliśmy kilka dni temu.

Dzisiaj urzędnicy informują, że można już zapisać się na zwiedzanie położonego w rejonie ulicy Nowiny i Parku Oruńskiego zbiornika.

- Zbiornik czynny jest od 11 do 31 sierpnia włącznie, od poniedziałku do niedzieli (z wyłączeniem środy); w godzinach 10:00-17:00 (wejścia o pełnych godzinach, ostatnie o godz. 16:00). Liczba osób w grupie jest ograniczona do 30 – informują urzędnicy.

Ze względu na nietoperze, które przylatują tutaj na zimę, Zbiornik będzie otwarty w każdym roku od maja do sierpnia włącznie. W tym roku więc zwiedzanie podziemi odbywać się będzie od 11 do 31 sierpnia. Później do końca roku zbiornik zostanie już zamknięty. W sierpniu tego roku zwiedzanie Zbiornika jest bezpłatne.

- Osoby zainteresowane wizytą w zbiorniku muszą się zapisać. Wystarczy wypełnić formularz elektroniczny, który znajduje się na stronie internetowej - przypominają urzędnicy.

Link do strony, gdzie można się zapisać znajdziesz TUTAJ.

Jak widać na podanej wyżej stronie, są jeszcze wolne miejsca.

Przedstawiciele Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej przypominają jeszcze o jednej rzeczy. - Ze względu na niską temperaturę panującą w zbiorniku, która wynosi ok. 10°C oraz wilgotność należy zabrać okrycie wierzchnie. Wzdłuż zbiornika zainstalowane są specjalne pomosty, po których poruszają się osoby zwiedzające, dlatego wskazane jest wygodne obuwie.