Most na Starogardzkiej już przejezdny. Przez dwa tygodnie ruch wahadłowy

Autor: redakcja, Data publikacji: 2018-09-21 11:28:00

Dzisiaj w nocy budowany od kilkunastu miesięcy most na Starogardzkiej został częściowo udostępniony dla samochodów. - Ruch odbywać się będzie wahadłowo, poprzez sygnalizację świetlną - informują urzędnicy. Jak się dowiedzieliśmy, cały przejazd ma być gotowy w połowie października.

Przez most na ulicy Starogardzkiej mogą już przejeżdżać samochody, chociaż utrudnienia dla kierowców wciąż pozostają. W nocy wprowadzono tutaj ruch wahadłowy. - Auta z ul. Starogardzkiej będą kierować się przez most bezpośrednio na Trakt św. Wojciecha. Równocześnie planowane jest zamknięcie wjazdu z ul. Starogardzkiej na ul. Nowiny w kierunku centrum - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu nie ma możliwości bezpośredniego wjazdu na ul. Starogardzką z Traktu Św. Wojciecha dla pojazdów poruszających się z Pruszcza Gdańskiego - podkreślają urzędnicy.

Taka organizacja ruchu potrwa dwa tygodnie. Ruch pieszy odbywa się tutaj bez zmian, czyli kładką, umieszczoną nad Kanałem Raduni w sąsiedztwie budowanego mostu. Dla pojazdów ciężarowych (masy całkowitej powyżej 3,5t) przejazd będzie odbywał się z wykorzystaniem Obwodnicy Południowej oraz ulic Małomiejskiej-Świętokrzyskiej-Niepołomickiej.

Jak się dowiedzieliśmy, w połowie października budowa mostu na Starogardzkiej powinna już się zakończyć. Nie będzie już ruchu wahadłowego. Będzie tu obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Na facebookowym koncie MojaOrunia.pl znajdą państwo nasz film, na którym widać, jak dzisiaj wygląda nowa organizacja ruchu na moście przy ulicy Starogardzkiej.