Wyniki budżetu obywatelskiego. Na Oruni całą pulę wziął jeden projekt

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-09-27 19:02:00

Na Oruni najwięcej głosów zyskał projekt "Oruńskie Miasteczko Ruchu Drogowego". W tegorocznym głosowaniu do budżetu obywatelskiego zdobył on 2166 punktów.

Jak czytamy w opisie zwycięskiego wniosku, Oruńskie Miasteczko Ruchu Drogowego ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej nr 56, przy ulicy Małomiejskiej.

"Wielkość miasteczka ruchu zostanie dopasowana na etapie dokumentacji projektowej do możliwości terenowych. Będzie to pierwsza realizacja takiej formy małej architektury na obszarze Gdańsk -Południe. Miasteczka ruchu drogowego dają duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Może to być dobre pole doświadczalne, gdzie namacalnie można poznać znaki i ich funkcję w ruchu na drodze. Okoliczne przedszkola i szkoły podstawowe z dzielnicy Orunia, św. Wojciech, Lipce z pewnością skorzystają z takiego miasteczka" - czytamy w opisie.

I dalej: "Projekt zakłada wybudowanie jezdni z kostki brukowej (6 cm) o średniej szerokości 2 metrów. Centralną częścią miasteczka będzie dwupasmowe rondo przy którym znajdą się ławki i kosze na śmieci. W miasteczku znajdzie się skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, progi zwalniające, droga z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, droga jednokierunkowa, zwężenie jezdni oraz tzw. ósemka".

Według szacunków, koszt projektu przekroczy 500 tys. zł. Tym samym żaden inny projekt w budżecie obywatelskim na Oruni nie może zostać zrealizowany, bo kwota dla Oruni-Św.Wojciech-Lipce w tym roku towłaśnie 509 tys. zł.

Na zdjęciu do niniejszego artykułu pokazujemy wyniki, które uzyskały też inne wnioski z Oruni-św. Wojciecha-Lipiec.

Na kolejnym zdjęciu pokazujemy listę wniosków, które zwyciężyły w projektach ogólnomiejskich.