Remont dachu w kościele w Św. Wojciechu. Proboszcz apeluje o pomoc

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-11-07 17:03:00

Blisko połowę kosztów pokrywa tutaj miasto, ale aby móc przeprowadzić remont dachu świątyni proboszcz kościoła w Św. Wojciechu musi wcześniej opłacić koszt prac. Stąd jego apel do okolicznych mieszkańców, ale i wiernych spoza parafii. Chodzi o zbiórkę pieniędzy. - Chcemy zakończyć prace jeszcze w listopadzie - mówi w rozmowie z nami ksiądz Krzysztof Ziobro.

"Parafia podpisała umowę z Gminą Miasta Gdańska na remont dachu na kościele. Całkowity koszt remontu dachu to 400.000 zł. Dotacja to 48, 69%. Jest to prawie połowa potrzebnej kwoty (...)" - czytamy na stronie parafii Św. Wojciecha.

Miasto refunduje blisko połowę kosztów, ale najpierw całą sumę i tak musi wyłożyć parafia. Proboszcz Krzysztof Ziobro wystosował apel do wiernych. Prosi w nim o zbiórkę na rzecz remontu kościoła w Św. Wojciechu.

Prace już trwają. - Została już zdjęta stara dachówka i stare łatwy. Naprawione zostały wszystkie ubytki w konstrukcji dachowej. Jest już nowa membrana, przybite są nowe łaty, w części została już położona dachówka - mówi w rozmowie z portalem MojaOrunia.pl ks. Ziobro.

Ostatni większy remont kościoła miał miejsce kilka lat temu. Dach wymagał naprawy, i gdy pojawiła się szansa na pozyskanie środków z miasta, proboszcz postanowił wziąć się do działania. - To był ostatni dzwonek, by podjąć się tego remontu - zaznacza.

Każdy, kto chciałby wesprzeć remont kościoła w Św. Wojciechu, może to zrobić, wpłacając na konto.

Bank Spółdzielczy w Sztumie nr rachunku: 90 8309 0000 0085 0034 2000 0010. (z dopiskiem na remont dachu w kościele).

- Liczy się każda ofiara - podkreśla nasz rozmówca, który od 30 lat jest proboszczem kościoła w Św. Wojciechu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont dachu świątyni zakończy się w listopadzie.