Orunia w obiektywie „filmówki"

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2011-03-20 13:36:00

Przedstawiamy serię, naszym zdaniem, wyjątkowo interesujących zdjęć Oruni. Wykonała je mieszkanka dzielnicy, studentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Elżbieta Benkowska mieszka na Oruni od urodzenia, czyli, jak sama mówi, „od ponad 20 lat". Jedną z jej pasji jest fotografia. Prawie codziennie robi kolejne zdjęcia. Wiele z nich pokazuje oruńską rzeczywistość. Fotografie, które dziś prezentujemy na naszym portalu, powstawały w różnym czasie. Najstarsze z nich przedstawia Orunię latem zeszłego roku.

- Koło pizzerii „Leone" stała kiedyś taka mała kamienica. Zawsze chciałam zrobić jej zdjęcie, ale ciągle odkładałam to na później. I pewnego dnia w końcu ją zburzono. Od tamtej pory staram się fotografować tutaj jak najwięcej, bo czuję się z tym miejscem bardzo związana – tłumaczy pani Ela.

Ale jest jeszcze jeden powód, dlaczego Orunia tak często przewija się przez obiektyw naszej bohaterki.
- Chciałam również pokazać moim znajomym i nie tylko im, że wbrew powszechnej opinii, Orunia jest bardzo piękną dzielnicą – wyjaśnia.

Pani Ela jest studentką Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Czy doczekamy się w najbliższym czasie jej filmu na temat Oruni?
- Póki co jestem zaangażowana w inne projekty. Ale film o Oruni na pewno kiedyś zrobię. Noszę się już z takim zamiarem od roku – odpowiada pani Ela.

Będą również kolejne zdjęcia, obrazujące Orunię.
- Cykl zdjęć o Oruni to będzie zapewne moja praca zaliczeniowa z fotografii. Oczywiście, będę nadal fotografowała tę dzielnicę – zapewnia pani Ela.