Gwiazdka, sąsiedzkie spotkanie przy stole i Mikołajki na basenie. Wyjątkowa sobota na Oruni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-12-06 14:40:00

Najbliższa sobota (8 grudnia) na Oruni szykuje się wyjątkowo ciekawie. Przedstawiamy więcej informacji na temat Gwiazdki i piszemy o dwóch innych wydarzeniach.

O sobotniej Gwiazdce na Oruni pisaliśmy TUTAJ. Teraz organizatorzy podają więcej informacji.

Jak już wiadomo, impreza będzie odbywać się w okolicach kuźni przy ulicy Gościnnej. Stoiska będą czynne już od godziny 15. Pół godziny później na Orunię zawita Mikołaj i jego orszak. Od 15:30 do 17 trwać będą występy na ustawionej pod kuźnią scenie. Po godzinie 17 prezydent Adamowicz wraz z Mikołajem złoży oruniakom życzenia, a z kościoła przy Gościnnej wyjdą na szczudłach Aniołowie, a kolejny z nich zjedzie po linie z wieży świątyni.

Na chodniku swój pokaz będzie miał również Teatr Ognia Mamadoo. W tym roku - inaczej niż w poprzednich latach - nie będzie fajerwerków.

W sobotę w Gościnnej Przystani odbędzie się też inne wydarzenie. - W godzinach od 12 do 14:30 zapraszamy na "Sąsiedzkie spotkanie przy stole!. Będzie to wspaniała okazja do poznania nowych smaków, wymiany kulinarnych przepisów, a przede wszystkim do poznania nowych, ciekawych ludzi! Czeka nas również zdobienie pierniczków, ze świąteczną muzyką w tle - informują nas organizatorzy, przedstawiciele Domu Sąsiedzkiego.

Gościnna Przystań mieści się w budynku przy Gościnnej 14. Organizatorzy podkreślają, że osoby, które chcą wziąć udział w "spotkaniu przy stole" muszą przynieść samodzielnie wykonaną potrawę, bądź uiścić drobną opłatę (10zł od osoby, 15zł od rodziny).

Ale w sobotę na Oruni do wyboru jest jeszcze inna opcja. Pływalnia na ulicy Smoleńskiej organizuje w ten dzień Mikołajki. Organizatorzy zapewniają, że będą dodatkowe atrakcje i tańsze bilety na oruński basen (5-10 zł).