Na Oruni wyburzane są kolejne budynki. Rozbiórek będzie więcej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-12-20 16:57:00

W ostatnich miesiącach do wyburzeń budynków doszło na Podmiejskiej, Przy Torze i Żuławskiej. Jak mówią nam urzędnicy, także i w przyszłym roku kolejne oruńskie kamienice pójdą do rozbiórki.

W październiku wyburzono budynek przy Podmiejskiej 11-11A, w którym kilka dni wcześniej wybuchł pożar. Kamienica i tak była już w katastrofalnym stanie, ale ogień sprawił, że sytuacja stała się dramatyczna. Miasto podjęło błyskawiczną decyzję o rozbiórce.

Podobny scenariusz rozegrał się też na ulicy Przy Torze. Tam w listopadzie w jednym z budynków wybuchł pożar, a kilka tygodni później rozpoczęła się rozbiórka kamienicy.

Pożary wybuchały  też regularnie w budynku na Żuławskiej 12 i miasto - o czym pisaliśmy - podjęło decyzję o jego wyburzeniu. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, z budynku została wykwaterowana ostatnia osoba i w przyszłym roku do pracy wezmą się ekipy rozbiórkowe.

Jak informują nasi czytelnicy, nie ma też śladu po budynku Żuławska 15. Niewielka kamienica została rozebrana także w tym miesiącu.