Wybory prezydenckie w Gdańsku odbędą się 3 marca. Czy będzie tylko jeden kandydat?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-01-23 17:19:00

Była zastępczyni zamordowanego prezydenta Adamowicza ogłosiła, że wystartuje w marcowych wyborach. Swoich kandydatów nie wystawią duże partie (PO i PiS), ale również i mniejsze ugrupowania poważnie się nad tym zastanawiają.

Komisarz Aleksandra Dulkiewicz, która pełni obecnie funkcje p.o prezydenta Gdańska, ogłosiła wczoraj, że wystartuje w marcowych wyborach prezydenckich. Dulkiewicz może liczyć na poparcie ugrupowania ś.p Pawła Adamowicza "Wszystko dla Gdańska". Ale również i na wsparcie polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy w ostatnich wyborach rywalizowali politycznie z Pawłem Adamowiczem.

Swojego kandydata nie wystawi też Prawo i Sprawiedliwość. Ku podobnemu rozwiązaniu skłaniają się też mniejsze ugrupowania: Lepszy Gdańsk, Gdańsk Tworzą Mieszkańcy i partia Wolność.

Wybory prezydenckie w Gdańsku odbędą się 3 marca.

Warto też przypomnieć, że w marcu w Gdańsku będą też wybory do rad dzielnic. Również i mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha będą wybierać swoją reprezentację. O szczegółach napiszemy już niedługo w osobnym artykule.